Rubriky

Kolekce šátků a korálkových broží

Hravý, veselý a snový svět cirkusu byl inspirací pro novou kolekci značky Silky Gang. Klauni, akrobatky, koně s chocholy, cvičení sloni i králíci v klobouku jsou na šátkovém vzoru průvodci postavy známé knížky italského spisovatele Carla Collodiho, panáčka Pinokia. Korálkové brože Pierota, Klauna nebo cirkusové manéže doplňují šátkovou kolekci, ale funguji také jako samostatný módní doplněk.

 

Kolekce Pinokio je inspirována barevným a veselým světem cirkusu, zvláště pak estetikou zasazenou do 18. a 19. století. Pieroti, kolombíny, akrobati a klauni tančí v cirkusového manéži. Koně klusající po obvodu vzoru doprovází Pinokia, hlavní postavu motivu, na jeho cestě od dřevěného panáčka k oslíkovi až po skutečného chlapce.

„Prostředí cirkusu jsem pro šátkový vzor vybrala záměrně,“ říká k nové kolekci designérka a majitelka značky Silky Gang Martina Karafiátová. „Nejen se totiž vztahuje k příběhu Pinokia, ale ten barevný a bláznivý svět tvoří krásný výtvarný rámec pro ztvárnění této známé pohádky,“ doplňuje designérka. Barevnost vzoru je záměrně decentnější. Na béžové a hnědém podkladu vyniknou modré siluety akrobatů a klaunů, červenobílé cirkusové stany v rozích motivu pak přinesou vítaný kontrast.

Šátková ilustrace je tentokrát kompletně digitální, s velkým důrazem na detaily. Jak už je u Silky Gang zvykem, motiv je natištěn na luxusním hedvábném twillu s ručně rolovanými šátkovými okraji tzv. zaválkou. Šátková hedvábná sada zahrnuje velikosti 90×90 cm, 70×70 cm, 47×47 cm a 124×7 cm – šátková stuha – twilly. Každá velikost má jiný vzor, ale navzájem se propojují v jeden celek. Hedvábný tisk doplňuje vzor ve velikosti 130×130 cm na bavlně s hedvábím.

Hravé korálkové brože

„K šátkové kolekci Pinokio jsem navrhla korálkové brože. Zvolila jsem zjednodušené geometrické tvary a stylizaci, která vychází z ilustrace, doplňuje ji, ale nekonkuruje bohatému vzoru. Naopak jej doplňuje a při nošení s šátkem vytváří harmonický celek,“ říká Martina Karafiátová. „Brože jsou vytvořené z rokajlových korálků značek Preciosa a TOHO v kombinaci s kovovými detaily. Výroba každé brože představuje dlouhé hodiny pečlivé ruční práce,“ dodává.

Za výtvarným konceptem celé kolekce stojí Martina Karafiátová, zakladatelka značky Silky Gang. Na šátkové vzoru pracovala ilustrátorka Kateřina Coufalová a Eliška Chytková.

Nový showroom značky Silky Gang

V dubnu byl po otevřen nový showroom značky na Praze 1, v Navrátilově ulici nedaleko Novoměstské radnice. Více prostoru pro šátkové kolekce, luxusní šperky a kabelky Silky Gang, více prostoru pro setkávání s tvorbou vybraných českých ilustrátorů. A také tematická výloha, která bude pravidelně představovat novinky značky Silky Gang.

Šátky Silky Gang si oblíbila nejen první dáma paní Eva Pavlová nebo eurokomisařka Věra Jourová, ale také např. zákazníci v Galerii LM Bohéme v Ženevě.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kolekce šátků a korálkových broží”

Napsat komentář