Rubriky

Mýtus o Narcisovi

Nové střihy, jednoduché funkční tvary s rafinovanými detaily, využití nejkvalitnějších materiálů jako japonský denim, vlastní originální digitální potisky s motivy květin po boku světových printů obchodního domu Liberty London, odkazy na současnou digitální dobu, ale zároveň dědictví a podstatu člověka. Taková je ve zkratce nová a očekávaná kolekce Jaro/léto 2020 od české módní ikony Pietro Filipi.

Mýtus o Narcisovi a návrat k přírodě

Inspirací dámské kolekce Pietro Filipi jaro/léto 2020, vytvořené týmem pod vedením módní návrhářky Moniky Drápalové, se stal starořecký mýtus o Narcisovi. Aktuální téma o hledání krásy je reflexí současného trendu sebeprezentace a vytváření iluzí. Hlavním tématem je kontrast, typický pro životní styl na začátku nového desetiletí. Digitální kultura je na vzestupu, lidé tráví více času online, ale také se v nich probouzí silná touha po návratu ke kořenům a k přírodě. Tato dualita se promítá i do barev. V kolekci se objevují syté a saturované barvy, odstíny, které převládají v digitálním světě a doplňují je klidné neutrální tóny, které vidíme všude kolem nás v přírodě.

Minimalismus a vlastní potisky

Nová dámská kolekce prosazuje nadčasovost, cílí na aktivní ženy, které vyžadují kvalitní a pohodlné oblečení pro jakékoliv příležitosti – obchodní schůzku, pracovní oběd, běžný den v kanceláři či posezení s přáteli. „Technické propracování střihů bylo jedním z dominantních témat, kterým jsme se při vytváření nové kolekce zabývali. Naše oblečení musí dokonale padnout. Díky tomu vznikly tři střihy košil, propracovaná saka a šaty tak, aby perfektně seděly na různé typy postav,“ uvádí Monika Drápalová, vedoucí návrhářského týmu Pietro Filipi. Na dámské kolekci spolu s ní pracovaly návrhářky Martha Bryxi a Ana Margarida Dias Machado.

Zdánlivě jednoduchou kombinací jednotlivých oděvů lze denní outfit přetvořit i na večerní a vyrazit po práci na večírek nebo firemní party. Ve střizích proto dominuje minimalismus. Luxusní materiály doplňují komfortní střihy, a tím dotvářejí dojem rafinované ženskosti. Celou kolekcí prostupují vlastní květinové potisky, které jí dodávají ještě větší autenticitu a originalitu. S jednotlivými tématy se pracuje nejen jako s celoplošnými tisky a výřezy z nich, ale tematicky se objevují i v doplňcích. Za originálními potisky, které se prolínají celou kolekcí, stojí Jan Grabowski.

Kombinace tón v tónu

Začátek jara se u Pietro Filipi nese v duchu technické modré a šedé. Ledově modré úpletové šaty s plisovanou sukní doplněné kabátem ve stejném odstínu? Proč ne! Outfit lze oživit např. multifunkční kabelkou, kterou můžete vzít do ruky, použít jako crossbody nebo přepásat přes šaty jako módní ledvinku. Navíc typ kabátu double face dává mnohem více prostoru fantazii a variabilitě.

Neutrální paletu obohatí ostré tóny

Vývoj barev je znatelný v průběhu celé sezony jaro-léto 2020. Od jemných technických tónů se postupně přesuneme do neutrální palety, kterou obohatí ostré barvy, jejichž úkolem je zaujmout na první pohled. Křiklavě žlutá symbolizuje narcis v plné kráse. Na oděvech se objeví ve vzorech i plných barevných plochách. „Nepřehlédnutelná bude přímá, až šokující zelená, zvláště na modelech s velkým objemem, které lze nosit jako oversized nebo přepásané, aby vynikla linie pasu. Před létem přibudou teplejší tóny dřevitě oranžové až červené a léto v plné síle můžete přivítat ve sladkých pastelových barvách – mentolová, růžová,“ dodává Drápalová.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Mýtus o Narcisovi”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *