Rubriky

Nejčastější příčiny padání vlasů

Vlasy a vlasová pokožka zrcadlí fyzickou i psychickou kondici člověka. Není-li něco v pořádku, často se to může projevit například padáním vlasů. Přestože je jejich vypadávání přirozený proces, pokud zaznamenáte zvýšený úbytek vlasů, mějte se na pozoru. „Ideální je obrátit se na odborníky, kteří navrhnou optimální péči a poradí také s vhodnou životosprávou, protože tuto obtíž je vždy nutné vnímat komplexně,“ uvádí Lenka Kašpaříková ze společnosti Clinical Hair&Health, která se již patnáct let specializuje na zdraví vlasů i vlasové pokožky. Prozradíme nejčastější příčiny padání vlasů i jak na ně.

Vlasy procházejí v průběhu času cyklem růstu, klidovou fází a následným vypadáváním. Každý člověk jich tak denně ztratí několik desítek až stovek. Tyto vlasy ovšem nahrazují nové, které postupně dorůstají. Ovšem je-li jejich úbytek výrazný, stává se noční můrou pro ženy i muže. Právě tento problém je jedním z nejčastějších, které přivádějí klienty na vlasovou kliniku Clinical Hair&Health. Péči o ně se zde věnují speciálně proškolené tricholožky, které pomocí trichologické mikrokamery pečlivě zkontrolují stav vlasů a vlasové pokožky.

„Zjistit pravou příčinu padání vlasů je vždy klíčové, přičemž ovlivnit ho může celá řada faktorů,“ zdůrazňuje Lenka Kašpaříková s tím, že k těm nejčastějším patří například stres, špatná strava či nešetrné zacházení s vlasy. Na situaci se může často podílet rovněž genetika, některá onemocnění a užívání léků, dále pak hormonální výkyvy či věk. U mužů hraje velkou roli androgenetická alopecie, tedy dědičná citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, což je nečastější příčinou vypadávání vlasů u mužské části populace. „Na naší trichologické klinice k tomuto problému vždy přistupujeme celistvě, proto se soustředíme nejen na odborné vyšetření, ale bereme v potaz i životní styl klientky či klienta. Díky tomu můžeme najít optimální řešení a nežádoucí projevy zmírnit či zcela zastavit,“ dodává.

Změna životního stylu, péče, ale i transplantace

Že růst vlasů závisí na psychosomatickém stavu jedince i fyziologické rovnováze vlasové pokožky, prokázala již řada studií. Pro růst vlasů je ovšem nejdůležitější prokrvení celého vlasového folikulu, a tím i dostatečné okysličování vlasového kořínku. Vhodná péče proto může zmírnit nežádoucí projevy a současně působit i jako prevence. Přípravky proti padání vlasů totiž ovlivňují důležité růstové faktory – zásobují oslabené vlasové kořínky větším množstvím kyslíku a nutričních látek, čímž podporují růst silnějších a pevnějších vlasů. Ideální je trichologické produkty kombinovat s pravidelnou masáží hlavy, která zvýší prokrvení folikulů.

V případě, že je úbytek či ústup vlasů rozsáhlý a nevratný, nabízí moderní technologie a postupy řešení v podobě vlasové transplantace. Trichologická klinika Clinical Hair&Health poskytuje roboticky asistovanou transplantaci vlasů s využitím systému ARTAS, jenž snižuje chybovost i časovou náročnost zákroku na minimum. „Díky precizní práci robota a specializovaných lékařů dokážeme našim klientům vrátit zdravé a silné vlasy i sebevědomí,“ uzavírá Lenka Kašpaříková.

Od 1. května do 31. května 2024 se mohou zájemci zúčastnit soutěže o transplantaci vlasů v hodnotě 250 tisíc Kč.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nejčastější příčiny padání vlasů”

Napsat komentář