Rubriky

Staňte se hvězdou grunge stylu

Dodejte svému podzimnímu šatníku vzpruhu v podobě atraktivních kousků v grunge stylu. Zavzpomínejte si na slavnou rockovou éru osmdesátých let a inspirujte se odvážnými módními kombinacemi, které dodají vašemu vzhledu rebelský punc. Vybírat můžete z aktuálních kolekcí Cellbes, Deichmann a F&F.

Se slovem „grunge“ jste se ve svém životě určitě alespoň jednou potkali. Máte tušení, odkud se však grunge vůbec vzal, a jak se přetransformoval do tak populárního módního stylu? Možná vás překvapí, že se to stalo vlastně omylem. „Osmdesátkový“ grunge byl původně pouze o hudební tvorbě a talentu umělce. Nikdy se neměl zapsat do pomyslné módní bible. Grungeri naopak plánovaným stylingem a marketingem tehdejších popových hvězdiček opovrhovali a na znamení nesouhlasu nosili úplně obyčejné oblečení. Tehdy ještě netušili, že se stane z flanelových košil, obnošených oversize kousků, tartanového vzoru, roztrhaných džínů a těžkých vojenských bot absolutní módní hit.

To by se tak ale nemohli oblékat známí hudebníci milovaní obrovskými davy, kteří mají tento zvrat na svědomí. A tak se nejen chlapci z Nirvany postarali o to, že se stal z grunge znenadání nesmrtelný módní styl. Oblíbenost tohoto trendu ještě více umocnili další umělci, herci a známé osobnosti.

Od konce devadesátých let přešel naoko zanedbaný grunge styl proměnou. I když jeho podstatu nadále tvoří kožené bundy, oversize kousky, tartan či výrazné kovové doplňky, přibral k sobě i ženštější kousky, například sukně a košile v koženém vzhledu, halenky s nabíranými rukávy, šaty s romantickými detaily, ale i nové vzory a barvy. Základní esenci každého grunge outfitu tvoří také rocková obuv s pevnou profilovanou podešví zdobená kovovými nýty, poutavými přezkami a dalšími hravými detaily.

Osvěžte svůj podzimní look mladistvými kousky v grunge stylu!

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Staňte se hvězdou grunge stylu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *