Rubriky

Trendy slunečních brýlí 2024

Dokonalý look spočívá ve volbě správných módních doplňků. Během léta jsou to právě sluneční brýle, které v ulicích města dominují každému outfitu. Efektně doplní a podtrhnou jak minimalistický styl, tak klasický formálnější styling. Od populárních modelů Ray-Ban, přes okázalé Versace, až po extravagantní bezobrubové Ralph Lauren – trendy slunečních brýlí letos překračují hranice každodennosti, vyzývají k hravosti a odráží fashion trendy jako mob wife, techwear nebo Y2K. Prohlédněte si pět ukázek z OpticLabu, které si oblíbí každý milovník nejen luxusní módy.

Speed glasses

Techwear sluneční brýle v posledních dvou sezonách nekompromisně ovládly přehlídková mola a následně ulice velkoměst. Stylu dominují utilitární designy a funkční výkonné materiály. V kombinaci se street-stylem a oversized kousky vytváří sebejistý fashion-statement, který nezůstane bez povšimnutí. Brýle v tomto stylu lze ale jednoduše kombinovat například i s dvouřadým sakem a vysokými lodičkami.

Luxus a okázalost filmové mafie

TikTok ukončil nadvládu #cleangirl a nastartoval éru mafiánských manželek – tedy mob wives. Ta mění decentní outfity v tlumených tónech za leopardí potisky, okázalé kožichy a maximalistické sluneční brýle s tmavými skly. Tónované čočky, jako z devadesátých let, zvýrazní oči a v kombinaci se zlatými detaily ve stylu trendu mob wife padnou skvěle k oufitům v jedné škále odstínu barev. Lze je kombinovat s důmyslnými šperky, například zlatým chokerem.

Futurismus je chick

Čistý design, pohrávající si s nadrozměrným měřítkem působí vyzývavě a sebevědomě. Díky absenci rámů a jemnému nosníku sednou brýle ve stylu 00´s skvěle jako unikátní high fashion doplněk k výjimečným příležitostem. Svým nositelům nabízí komfortní styl a určitou vzdušnost při nošení.

Odvážná elegance

Vesmírnou a sci-fi tématikou inspirované brýle úzkého designu se jako trend vrací opakovaně. Letos jsou navíc dostupné v kombinaci se stylem quiet-luxury, který představuje posun od výstředních kousků k sofistikované, ale přesto okázalé eleganci neobvyklých tvarů. Tvarově originální skla a obruby zvýrazňují ostřejší linie obličeje a podtrhují lícní kosti, zatímco zaoblenější obroučky se hodí pro ženy s jemnějšími rysy.

In black in the new millennium

Přichází nová dimenze módy založená především na kvalitě materiálů a designu. Hybridní pilotky snoubí prvky klasického tvaru slunečních brýlí s moderním chick designem. Vyznačují se malými oválnými nebo jemnými obdélníkovými obroučkami a evokují nostalgickou jednoduchost. Kombinace černých skel s černými obroučkami je elegantní a dodává outfitu tajuplný nádech.

Tip na závěr:

Trend mob wife odkazuje na stylizaci do výrazného mafiánského looku a nekompromisně ovlivnil také design dioptrických brýlí. Výrazného stylu se tak nemusíte bát po celý rok. Maximalistické a výrazné brýle značky Dolce & Gabbana jsou zcela nepřehlednutelné: objemné nožičky evokují suverénnost, profesionalitu a skvěle doplní každý elegantní pracovní outfit.

Vše, na co se zaměřit při výběru slunečních brýlí

  • Ochrana před UV zářením: Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru slunečních brýlí je úroveň UV ochrany, kterou poskytují. Ujistěte se, že brýle blokují alespoň 99 % UVA a UVB záření, což vám zajistí dostatečnou ochranu očí.
  • Tvar rámu brýlí: Různé tvary rámů mohou lépe sedět na různé tvary obličejů. Například, kulatému obličeji budou lépe sedět hranaté brýle a naopak.
  • Typ čoček: Zvažte různé typy čoček v závislosti na vašich potřebách. Pro mnoho lidí mohou být ideální volbou sluneční brýle s dioptrickými čočkami, které nabízejí nejen ochranu před sluncem, ale také korekci zraku. Tato praktická alternativa umožňuje užívat si aktivní životní styl bez kompromisů, což ocení zejména sportovci.
  • Kvalita: Nakupujte u oficiálních distributorů, kteří nabízí brýle prémiové kvality. S výběrem brýlí, na míru vašim potřebám, vám pomůže proškolený personál.

Více na www.opticlab.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Trendy slunečních brýlí 2024”

Napsat komentář