Rubriky

Viditelná korekce tmavých skvrn

Poruchy pigmentace jsou velmi častý problém, který může negativně ovlivňovat kvalitu života a psychický stav. Dermokosmetická značka LA ROCHE-POSAY vytváří účinné přípravky, jež pomáhají kožní problémy řešit. Nyní uvádí PURE NIACINAMIDE 10, sérum s obsahem 10 % čistého niacinamidu, který redukuje tmavé skvrny způsobené drobnými záněty kůže. Sérum tak snižuje nadměrnou přítomnost melaninu, redukuje tmavé skvrny a pigmentaci a pomáhá předcházet jejich opětovnému výskytu.

Rozhovor s dr. Delphine Kerob, ředitelkou pro vědecké záležitosti značky La Roche-Posay:

Co je hyperpigmentace?

Poruchy pigmentace mají mnoho různých příčin, od melasma, solárního lentiga až po pigmentace vzniklé následkem drobných zánětů kůže, které lze považovat za určitý druh lézí a jizev. Ty se objevují v souvislosti s vysokou aktivitou buněk zvaných melanocity, které se nachází ve spodní vrstvě epidermis a které produkují melanin – zásadní jednotku barvy pokožky.

Co hyperpigmentaci způsobuje?

Když se melanin nahromadí na svrchní vrstvě pokožky, objevuje se na pleti pigmentace. Melasma způsobuje výskyt pigmentových skvrn nad horním rtem, na čele a tvářích. Melasma se může objevit až u 1/3 žen. Actinic lentigo je způsobeno uv zářením a vyskytuje se především u lidí nad 40 let. Často se mu říká „stařecké skrvny“. U mladých lidí je běžnější hyperpigmentace způsobená záněty na kůži, za nimiž stojí například akné, drobné popálení či ranky po holení. Všechny tyto poruchy mohou být ovlivněny různými faktory, mezi něž patří UV záření, hormonální změny, těhotenství, léky, jizvy po akné, povrchová infekce na pleti způsobená estetickými zákroky (např. Microdermabrasion3). Hyperpigmentace ale může být i genetická a rozvíjí se během stárnutí.

Jaký dopad má hyperpigmentace na kvalitu života?

Protože hyperpigmentace není krátkodobá záležitost, může mít velký vliv na kvalitu života, a dokonce vést až k úzkostem či depresi. Až 65 % pacientů s melasmou přiznává, že cítí frustraci a stud, a až 52 % vykazuje známky deprese.

Souvislost mezi poruchami pigmentace a zánětem

Zánět, nejčastější příčina všech typů hyperpigmentace, je fyziologický proces, který se spustí jako obranná reakce kůže na škodlivé vlivy. UV záření a znečištěné prostředí jsou jedněmi z těch nejčastějších. Paprsky UVB spouští celou škálu zánětů, vedoucí ke spálení kůže. Paprsky UVA a znečištěné prostředí stimulují nadprodukci volných radikálů v kožních buňkách, kterou známe jako „oxidativní stres“. Na to kůže reaguje chronickým zánětem. Laboratoře La Roche-Posay vyvinuly sérum Pure Niacinamide 10, které působí na tmavé skvrny způsobené drobnými záněty kůže, viditelně sjednocuje texturu pleti a rozjasňuje ji.

PURE NIACINAMIDE 10 SÉRUM

Niacinamidu se dostává stále více pozornosti jako přední aktivní látce působící proti zánětům a pigmentovým skvrnám. Jde o důležitou látku, která se přirozeně nachází v lidském těle a je součástí mnoha biologických procesů. Je známá také pod názvem nicotinamide, což je forma vitaminu B3 hojně se nacházející v rostlinách.

Jak niacinamid v novém séru působí na hyperpigmentaci ve 3 krocích:

1) Redukce melaninu: niacinamid koriguje hyperpigmentaci tím, že zabraňuje přesunu melaninu na povrch pleti. Na modelu rekonstruované kůže jsme pozorovali snížení melaninu o 78 % po 6 dnech aplikace niacinamidu.

2) Zklidnění pokožky: niacinamid pomáhá redukovat drobné záněty a snížit hyperpigmentaci. V rámci klinické studie jsme při cílené aplikaci 2% niacinamidu po dobu 24 dní pozorovali snížení zánětu v kůži.

3) Ochrana kožní bariéry: niacinamid pomáhá zlepšovat funkci kožní bariéry snižováním její propustnosti, což vede k redukci ztráty vody v pokožce a zlepšení její hydratace.

Sérum Pure Niacinamide 10 od La Roche-Posay obsahuje další tři účinné aktivní látky. Phe-Resorcinol pochází z borovice Pinus Sylvestris, jde o vysoce účinnou depigmentační molekulu, která zamezuje vylučování melaninu. Je prokázáno, že je v redukci koncentrace melaninu 100x účinnější než kyselina kojová. Pomáhá efektivně zesvětlit tmavé skvrny a přispívá ke sjednocení tónu pleti. Hepes jemně exfoliuje a eliminuje keratinocyty obsahující melanin, díky čemuž pomáhá zlepšit a sjednotit tón pleti. Zároveň vyhlazuje pleť a má hydratační účinky. Kyselina hyaluronová obnovuje kožní bariéru a zanechává pleť hydratovanou a projasněnou.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Viditelná korekce tmavých skvrn”

Napsat komentář