Zastavte úbytek vlasů!
Řídnutí vlasů nemusí nutně končit pleší. Efektivní a finální řešení pro všechny, které trápí úbytek vlasů a vznik plešatých nebo prořídlých míst kdekoliv na hlavě, představuje transplantace. Právě podzim je díky příznivým klimatickým podmínkám ideálním obdobím, kdy zákrok podstoupit. Pokud o něm uvažujete, představujeme několik důležitých informací, které byste měli znát dopředu.
Transplantace vlasů je trvalým řešením pro ženy i muže, u kterých již došlo k vzniku plešatých nebo prořídlých míst. „Jde o proces, během nějž jsou vlasy z oblastí odolných vůči plešatění chirurgicky přenášeny do oblastí, kde již přirozeně nerostou,“ popisuje Lenka Kašpaříková, tricholožka a majitelka vlasového centra CLINICAL HAIR&HEALTH, ve které se již patnáct let specializují na zdraví vlasů i vlasové pokožky a současně poskytují robotickou transplantaci vlasů.
Nepodceňujte přípravu
Zákroku by měla předcházet konzultace s trichologem či lékařem, jež vyhodnotí individuální stav každého pacienta a jeho relevanci pro transplantaci vlasů. Následně jej podrobně seznámí s postupy zákroku. Společně s klientem či klientkou si během konzultace vyjasní konkrétní představy, na jejichž základě vyhotoví individuální transplantační plán s již stanoveným finálním výsledkem zákroku. Jde o poměrně náročný a precizní proces, proto je od začátku nutné dbát na kvalitu, všímat si i nejmenších detailů a zaměřit se především na spolehlivost pracoviště a odbornost pracovníků.
„Transplantací vlasů lze úspěšně řešit mužskou vzorovou plešatost (MVP) i nejizvové typy alopecie. Naopak mezi kontraindikace pro transplantaci patří např. aktivní kožní lupus erythematodes, morphea (sklerodermie) či závažný stupeň folikulitidy,“ upozorňuje Lenka Kašpaříková s tím, že v těchto případech je nutné stav pacienta před zákrokem stabilizovat.
Transplantace je pouze první krok
Díky vědeckým poznatkům a moderním technologiím lze v současnosti zajistit trvalé a velmi přirozené výsledky, a vrátit tak ženám a mužům husté vlasy i ztracené sebevědomí. Samotný zákrok ovšem představuje pouze první krůček na cestě za krásnými vlasy. Rozhodující roli hraje následná péče po dobu dalších dvanácti měsíců. „V našem vlasovém centru provádíme pravidelné kontroly po prvním týdnu a následně po třech, šesti a dvanácti měsících. Zaměřujeme se během nich na kvalitu transplantovaných vlasů a také doporučení vhodných kosmetických produktů, které podpoří efekt hojení a regenerace. S klienty po transplantaci jsme však v průběžném kontaktu, a včasnou reakcí tak můžeme předejít možným komplikacím, ke kterým patří například otok hlavy a očí, zanícení štěpů či krvácivost. Díky možnosti prakticky okamžité konzultace přímo na klinice se tyto případy ovšem vždy podaří udržet pod kontrolou a rychle zcela odstranit,“ přibližuje Lenka Kašpaříková a zdůrazňuje, že pooperační péče ovlivňuje jak úspěšnost zákroku, tak komfort pacienta.
Výhodu přináší také podzimní počasí – pokožka není vystavena příliš vysokým či naopak nízkým teplotám, není potřeba nosit pokrývku hlavy, což umožňuje přirozené dýchání pokožky, a tím i klidnější hojení a dřívější návrat do běžného života a každodenních aktivit po zákroku. Proto je podzim ideálním obdobím pro transplantaci vlasů.
Moderní technologie ve službách krásy
Transplantace vlasů ve vlasovém centru CLINICAL HAIR&HEALTH zaštiťují specializovaní lékaři v čele s lékařkou s více než dvacetiletou praxí. Ročně zde ošetří nejvíce klientů v ČR s využitím robotického systému ARTAS, jenž zajišťuje maximální preciznost, efektivnost i časovou úsporu.
- Předchozí Už za pár dnů začíná FOR BEAUTY 2024! A co vám nesmí uniknout?
- Následující Zlaté řetízky Sweetie
0 Komentáře “Zastavte úbytek vlasů!”