Rubriky

Aby se školákům dobře spalo

Každý rodič ví, že když se malý školák dobře vyspí, má hned lepší náladu a ve škole mu to lépe pálí. Jenže děti se spánku často brání a oddalují odchod na kutě, jak to jen jde. Vyzrajte nad nimi a vytvořte jim postelové království, kam se budou těšit.

Spánek je zdravý

České děti spí ve všední dny v průměru osm hodin. Děti, které pravidelně spí méně, bývají častěji hyperaktivní a nepozorné. To zhoršuje jejich schopnost učit se, soustředit se na výuku a v důsledku to přináší horší školní výsledky. Nástup do školy je náročný především pro prvňáčky, ti by měli spát aspoň deset hodin denně.

Pro kvalitní spánek kvalitní povlečení

Kvalitní matrace, polštář a peřina je samozřejmostí, ale i povlečení je jednou z podmínek kvalitního spánku. Pokud je pohodlné a měkoučké, tak vytváří to nejlepší prostředí pro snadné a rychlé usínání. Povlečení by mělo být jemné, nedráždivé, měkké, prodyšné a savé, proto je bavlna nejlepší volba. Povlečení z umělých materiálů se raději vyhněte velkým obloukem. Děti mají velmi citlivou pokožku, často se v noci zpotí, a proto je nezbytné do postele pro děti pořídit kvalitní a stálobarevné bavlněné povlečení s vysokou gramáží, které zvládne častější praní. Odborníci doporučují prát dětské povlečení jednou týdně.

Aby se do postele těšili

Kvalita materiálu je důležitá pro rodiče, děti bude hlavně zajímat, jaké má povlečení obrázky. Aby se děti do postele těšily, vybírejte motivy, které je baví. Menší děti ocení velkou barevnost s oblíbenými motivy jako je vesmír, dopravní prostředky, indiáni, dinosauři a různé druhy zvířat. Holčičky by si určitě vybraly roztomilé kočičky a kluci spíš ocení bagry a hasičská auta.

Teenageři už volí geometrické tvary a minimalistický dekor se střídmější barevností.

Zvolte správnou velikost povlečení

Děti jsou ve spánku velmi aktivní. Neustále se převalují a mění polohu, proto dbejte na správný výběr velikosti ložního prádla. Pokud zvolíte nesprávnou velikost, povlečení se bude zbytečně krabatit a shrnovat. Máte-li specifický rozměr, nechte si ušít povlečení na míru. „Našim zákazníkům nabízíme široký výběr standardizovaného povlečení, ale také šití na míru. Na našem e-shopu si zákazník vybere látku a naše šikovné švadleny mu ušijí na míru nejen povlak na polštář a peřinu, ale pokud si bude přát, tak i závěsy nebo cokoli dalšího,“ říká Michal Kempa z české e-shopu s bytovým textilem Goldea.

Myslete na bezpečnost

Při výběru dětského povlečení nesmíte zapomínat ani na bezpečnost. Vybírejte takové zapínání, u kterého nehrozí vdechnutí či podráždění pokožky. Knoflíky jsou pro dětské povlečení nevhodné, jelikož hrozí jejich vdechnutí. Zakládací povlečení je sice bezpečné, ale peřina i polštář z něj často vypadávají. Nejlepší volbou je zip. Ten je pečlivě schovaný, neškrábe a nemůže dítě zranit. Manipulace je s ním snadná. Jedním tahem se pohodlně zajistí peřina a polštář. A nic se ani nehne.

Více na goldea.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Aby se školákům dobře spalo”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *