Rubriky

Vánoce po celý rok?

Koledy, vůně perníčků a zdobení stromečku. Připadá vám to všechno uprostřed srpnového horka daleko? Jak se to vezme. Podobnou atmosféru si můžete užít jen pár desítek metrů od liberecké radnice. Na Sokolovském náměstí se totiž otevřel nový obchod se skleněnými ozdobami Decor by Glassor. V rámci Týdne křišťálového údolí 23.–28. 8. 2022 se obchod promění ve Vánoční dům, kde bude možné se inspirovat vánočními nápady výrobců z Křišťálového údolí! Můžete se účastnit bohatého programu a vyzkoušet si nejen výrobu a malování vánočních ozdob, ale i výrobu náramků s vánoční tématikou, nebo si vyrobit pravou vánoční hvězdu uprostřed parného léta.

Pomocí kombinace tradičního umu sklářů a moderního designu udržuje Glassor už 20 let výrobu skleněných ozdob v severních Čechách. Do celého světa míří křehká krása v podobě klasických baněk, postaviček, zvířátek nebo volných tvarů. A nyní se nabízí všem Liberečanům i turistům možnost užít si vánoční atmosféru po celý rok. „Stačí vstoupit do našeho nového obchodu, který jsme otevřeli za zmrzlinářstvím na Sokolovském náměstí. Věřím, že v horkém létu přineseme tématem Vánoc i samotnou nabídkou ozdob a dekorací chtěné osvěžení,“ směje se Klára Jandorová, která obchod vede.

Na návštěvníky čeká třeba Retro kolekce, která připomene dětství dříve narozeným, mladší návštěvníky zase zaujmou zlatobílé ozdoby kolekce Zlatý příběh nebo moderní kolekce Jmelí & Cesmína. „To ale není vše! V těchto letních dnech vznikají ozdoby pro letošní sezonu. Novou kolekci představíme zde v prodejně ve čtvrtek 22. září 2022,“ dodává Jandorová z Glassor. V nové prodejně se na podzim 2022 uskuteční také workshopy pro veřejnost. „Bude možné vyzkoušet si práci malířky skleněných ozdob nebo foukače malých figurek. Chceme zabrousit i do témat interiérového designu a dekorování. Každou z akcí povede odborník pro daný obor,“ doplňuje Jandorová.

Tradiční řemeslo v kombinaci se světovými značkami dekorací a bytových doplňků

Nová prodejna Decor by Glassor zaujme nejen tradičními severočeskými skleněnými ozdobami, ale také nabídkou od lokálních výrobců, k nimž patří třeba výrobce křišťálových váz Radua Crystal nebo autorská mýdla z Mýdlárny pod Ještědem. Vše se snoubí s dekoracemi od prémiových designových značek jako Garden Trading, Bloomingville, americká značka Rifle Paper či oblíbené britské konvičky Haws. Zaujmou také přírodní dekorace z Nepálu nebo svíčky Yankee candle a Woodwick. Dekorace jsou inspirované zejména skandinávským stylem, přednost dostávají produkty s Fair Trade a GOTS certifikáty. Liberec tak po dlouhé době získal obchod s kvalitním designem, který nabízí hodnotnou alternativu ke službám řetězců. Prodejnu Decor by Glassor najdete na adrese Sokolovské náměstí 304/9, Liberec. Ve všední dny je otevřena od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vánoce po celý rok?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *