Rubriky

Barva roku 2023 – Viva Magenta

Společnost Pantone odhalila novou barvu roku 2023 – Viva Magenta. Sytě červená s jemně nafialovělým nádechem je odvážná, pulzující a optimistická. Viva Magenta vyjadřuje prolínání virtuálního a fyzického světa. Tento působivý odstín, který má své kořeny v červené barvě s chladným nádechem modré barvy, je inspirován přírodou a ve spojení s technologiemi odhaluje mnohačetné dimenze i nové způsoby tvorby.

Britská kadeřnice Katie Geddes (Riverside Salon) tvrdí, že Viva Magenta předznamenává rok barevných možností, tak odlišný od pastelových a tlumených odstínů z předchozích sezon. „Je to jasný barevný šok, který na oblečení, vlasech nebo líčení může vypadat velice šik. Pro kadeřníky je to skvělá barva, která jim umožní být kreativní. Bude vypadat úžasně na základech sedm až deset nebo dokonce na hlubším základu šest a ocení jí klientky, které využívají techniku balayage, dodávající vlasům jemný barevný akcent.“

Viva Magenta je perfektní odstín pro každodenní účesy. „Tato barva je nositelná pro všechny klientky. Můžete ji udělat jemnou, ale také výraznou, kontrastující s přírodním odstínem. Když jsem byla mladší, byla jsem posedlá kombinací černé a purpurové barvy. Nyní ji můžete běžně vídat v různých televizních pořadech a show.“ Důležité je vždy upozornit klientky, že o barvu se musejí starat, aby nevybledla. Měly by proto používat přípravky na barvené vlasy.

Klientky se často mylně domnívají, že výrazné odstíny jsou určeny pouze pro světlé blond vlasy. „Viva Magenta je pro každého, bez ohledu na barevný základ jeho vlasů. Na tmavších základech bude tlumenější, na světlejších zářivější,“ vysvětluje Katie Geddes. Na účesech z její tvorby je vidět, že se výrazných kombinací rozhodně nebojí.

Zdroj: hji.co.uk

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Barva roku 2023 – Viva Magenta”

Napsat komentář