Rubriky

Batohy a kabelky vyráběné v Indii

Značka Bagind přidává do své flotily další indickou výrobu, tentokrát v modrém městě Jodhpur. Nové výrobě velí mladý řemeslník Deepesh, který zaměstnává muže i ženy, což nebývá v indické kultuře zvykem. Nová kolekce obsahuje pánské i dámské batohy a kabelky ve třech barevných provedeních, které se mezi zákazníky už nyní těší velké oblibě.

Nový výrobce, nové cesty

S novým výrobcem se Lukáš, zakladatel značky Bagind, setkal minulý rok, když se vydal do Jaisalmeru na prohlídku původní výroby a na další cestu po Indii. Mladý řemeslník Deepesh se sám přihlásil s nabídkou spolupráce. Jeho pokrokový přístup k řemeslné výrobě se zachováním tradičních postupů v úpravě kůže Lukáše nadchl natolik, že se rozhodli s Deepeshem uzavřít dohodu o spolupráci.

Deepesh zaměstnává dvacet řemeslníků – mužů i žen. Výroba sídlí v modrém městě Jodhpur, které má z hlediska logistiky velmi strategickou polohu. Město leží nedaleko Nového Dillí, odkud pochází většina menších komponentů potřebných k výrobě kožených doplňků. Další faktor, který hrál ve pro-spěch nového výrobce, byla jeho zkušenost s trhem marketplacu Amazon, na který Bagind vstoupil v minulém roce. „Požadavky tamějšího zákazníka jsou specifické a odlišné od požadavků a vkusu českých nebo slovenských zákazníků. Deepesh má zkušenost s výrobou pro zahraniční trhy i jiné marketplacy, což nám v budoucnu s expanzí na tyto trhy může značně pomoci,“ popisuje Lukáš Matějček.

Nová kolekce na přání zákazníků

V nové kolekci si přijdou na své zejména ženy. „Takzvaný kabelko-batoh vnímáme jako nedostatkové zboží, o které si naše zákaznice již dlouho psaly. Jde o minimalistický střih s praktickým provede-ním zadních popruhů. Ty se dají prodloužit či zkrátit v závislosti na potřebě nositelky. Stačí jen povytáhnout horní ucho a rázem máme z batohu kabelku,“ přibližuje zakladatel značky, který novou kolekci také navrhl. Zdá se, že strategie s vyslyšením zájmu zákazníků se vyplatila. Kolekce sklízí neobyčejný úspěch.

Více informací na Bagind.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Batohy a kabelky vyráběné v Indii”

Napsat komentář