Rubriky

Co vyžadují jemné vlasy

Péče o některé typy vlasů je složitější. Majitelky jemných vlasů jsou někde uprostřed. A jaké problémy je trápí? Jemné vlasy nemají objem, nedrží tvar, rychle se mastí u konečků a elektrizují. Naopak jejich velké plus je celkem rychlá úprava a nižší spotřeba produktů vlasové péče, takže si ženy mohou dovolit zainvestovat do speciálních přípravků a stylingu.

Jemnost vlasu je dána jeho tloušťkou. S vlastnostmi vlasu je ale možno pracovat, takže pokud víte, jak se o své jemné vlasy správně starat, bude péče o ně hračka. Jaké tipy na péči o jemné vlasy pro vás připravili odborníci ze salonu Klier?

Základem je speciální vlasová kosmetika pro jemné vlasy. Šampony dodají objem, kondicionéry jsou odlehčené a vlasy nezatíží. V případě kondicionéru je důležité nanášení ne přímo k pokožce hlavy, ale pouze do délek vlasů.

Tip: šampon Kérastase Densifique a kondicionér Kérastase Densifique Fondant.

U jemných vlasů je velmi důležitý styling. Objem a tvar dodá vlasové tužidlo, které použijte před foukáním. Ze zkušenosti doporučujeme spíše tužidla ve spreji, jelikož ta pěnová mohou vlasy zatížit. Doporučujeme třeba L’Oréal Professionnel Tecni.Art. Jako finální péči použijte fixační lak s jemnou či střední fixací. Vlasy lakujte ze vzdálenosti cca 30 cm. Pokud by byl pro vás účes zafixovaný málo, spíše lakování opakujte, než abyste přidávali na síle fixace laku. Pokud i tak raději použijete lak se silnou fixací, lakujte opravdu z dálky a použijte menší množství produktu.

Tip: lak L’Oréal Professionnel Infinium, který navíc poskytne skvělý lesk.

Vlasy foukejte vždy přes kulatý kartáč – jeho správnou velikost vám pomůže určit vaše kadeřnice. Dbejte na to, aby kartáč vlasy vyhladil a netrhal je.

Klíčový je také střih vlasů. Jemným vlasům lichotí spíše kratší střihy. Důležité je pravidelné za-střihávání konečků, které bývají často poškozené a suché. Správný střih od šikovné kadeřnice dodá vlasům na objemu.

Tip: zkuste na noc vlasy zaplést do dvou copánků. Ráno po rozpuštění budou vlasy jemně vlnité a tím i objemnější.

Do kadeřnictví Klier můžete přijít na nezávaznou konzultaci péče o vlasy i vhodného střihu zdarma. Salony jsou otevřeny sedm dní v týdnu a nemusíte se předem objednávat! Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Co vyžadují jemné vlasy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *