Rubriky

Dávejte si pozor při letním milování

Těšíte se, že si v létě užijete více sexu? Dovolené milostným dobrodružstvím přejí, nezapomeňte ale ve víru vášně na vlastní zdraví. Podle nedávného průzkumu téměř 4 z 10 mužů a více než třetina žen při sexu přišli k úrazu. Nejběžnější jsou v tomto ohledu odřeniny, modřiny a natažené svaly nebo bolavá záda, výjimečné ale nejsou ani záněty močových cest, zlomeniny nebo natržené tělesné otvory. Nejvíce zranění se odehraje v ložnici a při pozici „na pejska“.

Sex je příjemným kořením lidského života a obzvláště v aktuálním letním období si jej lidé rádi dopřávají hojněji. Někdy však může vášnivá noc vést k nehodám s nepříjemnými následky. Podle nedávného průzkumu společnosti Lovehoney totiž 37 % lidí utrpělo při milostných hrátkách zranění. O něco více se tyto nehody stávají mužům (39 %) než ženám (36 %). Co se věku týče, „nejpostiženější“ skupinou jsou poté lidé od 35 do 44 let, na které připadá téměř polovina (konkrétně 47 %) těchto poranění.

Nejčastěji, v 65 % případů zranění, si lidé při sexu přivodí nevážné odřeniny, 54 % si pak ze sexu odnese modřiny. „Poměrně běžné jsou však i natažené svaly (39 % případů). U 16 % lidí mělo milování za následek poranění zad, 11 % si z něj odneslo natrženou vagínu a 5 % natržený anální otvor. Vážnější problémy, jako je zlomenina penisu utrpěly asi 3 % lidí, 2 % se po sexu potýkala se zlomeninou obecně,“ uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. Další rozšířenou zdravotní nepříjemností jsou také infekce močových cest, které vznikají především u žen (31 % případů u něžného pohlaví versus 10 % případů u mužů).

Prevencí zánětů obecně je především správná a dostatečná intimní hygiena. „Pro prevenci zánětu močových cest se doporučuje po styku vymočit, aby se odplavily bakterie. Co se týká intimní hygieny, je vhodné omytí zevního genitálu po styku, abychom smyli zbytky slin, lubrikantu, spermatu, potu atd. K intimní hygieně volíme vždy preparáty respektující kyselé vaginální pH. Pro prevenci vaginálního zánětu lze v nejkrajnějším případě zavádět vaginální globule s laktobacily,“ doporučuje lékařka v oboru gynekologie a porodnictví Kamila Žižková.

Přemýšlíte, při jakých šílených sexuálních pozicích si nejčastěji lidé přivodí zranění? Bujnou fantazii nejspíše zklame, že se dle zmíněného průzkumu jedná o poměrně nedobrodružné polohy. Nejvíce, zhruba polovinu lidí, potkalo nějaké zranění při sexu „na pejska“. Druhá pomyslná příčka patří misionáři, při němž se zranila necelá třetina respondentů průzkumu. Na třetím místě se pak se zhruba 16 % zranění umístila pozice „na koníčka“.

Ke zraněním při sexu nejčastěji docházelo v ložnici (55 % případů), následovala pohovka (26 %) a schody (22 %). „Nejvíce zranění se odehrálo během penetrativního sexu, avšak zajímavé je, že bezmála 24 procent mužů a 16 procent žen se zranilo při sexu orálním,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Dávejte si pozor při letním milování”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *