Rubriky

Domácnost v podzimních barvách

Během krátkého období babího léta dochází v mnoha domácnostech k drobným změnám. Ty se týkají hlavně dekorací. S přicházejícím chladnějším počasím se mění i naše nálada a právě v tom čase se rádi obklopujeme vším hřejivým a přítulným, vším, co zažene chmury a nakopne naši aktivitu. Bytové dekorace jsou ideální způsob, jak z horkého barevného léta vklouznout do rezervovaného podzimu.

Změny můžeme vykouzlit v obývacím pokoji, v jídelně i v ložnicích, prostě tam, kde trávíme hodně času. Textilie, polštářky, ložní povlečení, podsedáky, ubrusy i prostírání, závěsy, ale i drobnosti jako vázy a svíčky utvářejí útulný domov. Právě zde je prostor pro použití podzimních motivů a trendy barev.

Zemité barvy

Někdo je velmi senzitivní na změny, na to, že slábne sluneční svit, ubývají teplé dny, smráká se čím dál tím dříve a po ránu je okolí jako v mlžném oparu. Do popředí zákonitě vstupují zemité a plné barvy – okrová, bordó, režná. Ale nebojme se je kombinovat se zářivými odstíny – např. se zlatou nebo trendy fialkovou (Very Pery), růžovou.

Kvalitní materiály s výraznou texturou

Na podzim se přikláníme k pevným a teplým přírodním materiálům s vyšší gramáží a s výraznou strukturou textilní vazby. Najednou milujeme vše, co je přírodní s vizáží „natur“ – nevadí nám nepravidelnosti v látce, uzlíčky, reliéfní a hrubá vazba tkaniny. Je logické, že dáváme přednost materiálům z vlny, bavlny a česaným přízím.

A věnec na dveře

Podzimní atmosféru můžete vnést nejen do interiéru, ale i do venkovních dekorací. Nezapomeňte pověsit věnec se spadaného listí a z šípků na dveře či na vrátka a naaranžovat ke vstupu košíček s podzimními plody (dýně, bukvice, šišky). A pak už jen vyčkejte, až nebe potemní jako ametyst a noc zažehne první svíci na obloze. Podzim je tu a vy jste připraveni…

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Domácnost v podzimních barvách”

Napsat komentář