Rubriky

Jste pozváni na svatbu?

Svatební sezona je v plném proudu a řada budoucích svatebčanů si láme hlavu, v jakém outfitu na tuto významnou událost vyrazit. Snad žádná jiná společenská akce s sebou nenese tolik pravidel a možností, co si obléknout. V potaz musí brát svatební hosté hned několik aspektů, které je při výběru oblečení mohou omezit a měly by je respektovat. Čemu se v rámci vybírání svatebního outfitu raději vyhnout a na co si dát pozor pro vás shrnula Bára Havlíková, fashion stylistka z Metropole Zličín.

Svatba je významná a kouzelná společenská událost, která podléhá módním trendům. Ty se v čase vyvíjejí a co bylo módní před pěti lety, je dnes už považováno za přežitek. V poslední době se vám nejčastěji může stát, že dostanete pozvánku na letní svatbu, která se koná v moderní stodole, útulném venkovském hotelu nebo na louce. Nevěsta často volí rozpuštěné vlasy či spadlý drdol a obléká šaty v takzvaném boho stylu. Setkat se ale můžete i s klasickou svatbou na radnici, motorkářskou svatbou nebo tradiční moravskou veselkou.

Svatební dresscode na konkrétní událost by vám měl hostitel sdělit přímo na pozvánce. Jeho přání byste měli vyhovět a zvolit takový outfit, který splní předepsané podmínky, ale zároveň vám bude slušet a budete se v něm cítit dobře. Pokud si s výběrem vhodného oblečení nevíte rady, nebojte se využít služeb stylistky. Například Metropole Zličín v Praze nabízí pro všechny členy věrnostního klubu tuto službu na 2 hodiny zcela zdarma. Během této doby si bez stresu a s odbornou pomocí vyberete šaty nebo oblek, které vám bezpochyby padnou. Více informací naleznete na www.metropole.cz.

5 pravidel na co si dát při výběru outfitu pozor

Existuje několik zásadních pravidel, která platí vždy, ať už jdete na jakoukoli svatbu.

1) Bílá patří nevěstě

První a nejdůležitější pravidlo, kterým by se měli všichni řídit je, že bílá barva patří výhradně nevěstě. Pokud si tedy nevěsta vyloženě nepřeje opak a nezvolí na obřad například rudé nebo černé šaty. To je výjimka a pokud není uvedeno jinak, žádná z dam ani pánů by neměli mít na sobě bílé šaty.

2) Nevěsta jako královna

Stejně jako to kdysi platilo u dvora, kdy královna musela mít ty nejkrásnější a nejhonosnější šaty, platí to i na svatbě. Zde by měla být nevěsta ta pomyslná královna a žádná z dam by na svatbě neměla být oblečena lépe, nápadněji nebo honosněji.

3) Formální oblečení

Svatba je formální událost, takže by zde měli platit i základní pravidla slušného oblékání. Obzvláště pánové by se měli vyvarovat například košilím s krátkým rukávem, a to hlavně v případě, kdy mají na sobě oblek. Vyloučeny jsou také džíny nebo kožené kalhoty.

4) Doplňková barva je pro družičky

Velmi často si snoubenci volí doplňkovou barvu celé svatby, ve které si i vybírají například květiny nebo dekorace. Vybranou barvu často oblékají svědci nebo družičky. Pokud však patříte mezi klasické hosty, měli byste se této barvě vyhnout. Doplňková barva bývá často uvedena na pozvánce.

5) Mini nechte ve skříni

I když možná obdržíte pozvánku na méně formální svatbu, například na zahradě snoubenců. Vždy je vhodné myslet na to, aby váš outfit nebyl až příliš vyzývavý. Snaha být sexy není na místě a příliš hluboký dekolt, odhalené bříško nebo moc krátká mini sukně by mohla ostatní svatebčany spíše pohoršit.

Fashion tip na závěr!

Oblíbený a univerzální kousek, který využijete ve všední den i během svatební sezony je dobře padnoucí sukně. Skvěle bude ve vašich outfitech vypadat plisovaná sukně z jemně splývavého materiálu, do pasu, v áčkovém střihu, končící lehce pod koleny. K sukni pak stačí podle příležitosti měnit pouze halenky a topy. Touto obměnou vykouzlíte pokaždé jiný outfit, který navíc využijete nejen v elegantním stylu na svatbu, ale můžete ji zkombinovat i s teniskami, tričkem a džínovou bundou jako pohodlný letní outfit. Pokud si nevíte rady, kde takovou sukni pořídit, stačí se v Metropoli Zličín podívat do prodejen Reserved, H&M, Tatuum, Only nebo Vero Moda a určitě ten svůj pravý kousek najdete.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jste pozváni na svatbu?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *