Rubriky

Kniha Devatero hádek

V online nakladatelství Pointa právě vyšla kniha s názvem Devatero hádek. „A žili spolu šťastně až do smrti.“ Tam, kde pohádky obvykle končí, tyto příběhy teprve začínají. Soubor povídek o hádkách v manželství a rodině. Popelka o půlnoci mrští po princi střevíček, protože čekala něco jiného. Sněhurka se při třetí nežádané návštěvě tchyně zalkne jablkem, které jí přinesla. Karkulka vnímá spontánní potrat jako trest za to, že byla protivná na svou mámu…

Nádherně ilustrovaná kniha Zuzany Koukalové si ironicky podává první roky manželství a může se tak stát třeba skvostným svatebním dárkem. Knižní novinku Devatero hádek a spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Anotace: Vzali se, žili spolu a měli 50% šanci, že se rozvedou. Devatero mladých královen prožívá svou „pohádku“ prvních let manželství. Proč spolu Sněhurka s mužem nemluví? Co odpoví děd Vševěd paní Plaváčkové na otázku, zda je její manžel ten pravý? Kolik trpělivosti má královna Maruška se svými dětmi? Odvážné výpravy za obludnostmi hádek otevírají oči novým perspektivám, ale také otevírají nezhojené rány hněvu a bezmoci. Kdo se nedá, najde v knize dobré konce a mimořádně hravé a vtipné počtení.

O čem v knize autorka píše?

Popelka o půlnoci mrští po princi střevíček, protože čekala něco jiného. Sněhurka se při třetí nežádané návštěvě tchyně zalkne jablkem, které jí přinesla. Manžel zařve na Šípkovou Růženku, ať se jde zase bodnout. Dočtete se o Sněhurce, Zlatovlásce, Popelce, Ladě se zlatou hvězdou, Marušce se zlatým srdcem, Červené Karkulce, manželce Plaváčka, o ženě žabího prince a Šípkové Růženě. O tom, jak se mohly cítit, když jim každodenní strasti přerostly přes hlavu, přetekly z poháru trpělivosti, stáhly je na dno, podusily, až velká voda emocí zase opadla a ony… Jak to udělaly, že zase chytily život za šťastný konec?

Pro koho je kniha určena

V textech se pozná každý, kdo se někdy zlobil na partnera, děti, rodiče, sebe. Kniha zaujme ty, kteří přemýšlí, odkud tahle zloba přišla a jak se jí napříště vyhnout. Pro chytré, citlivé, přemýšlivé duše s bojovým duchem, které neodradí obtížnost čtení.

Proč autorka knihu napsala

Autorka knihu začala psát před osmi lety. Bylo to pro ni zaměstnání intelektu při péči o malé děti a duševní hygiena. Potřebovala si dokázat, že něco dokáže, protože práce v domácnosti je tzv. neproduktivní. Ze všeho nejvíc ji ale psaní a ilustrování knihy bavilo, naplňovalo, těšilo. Pořád víc, než frustrovalo a uvádělo do velkých pochybností.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kniha Devatero hádek”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *