Rubriky

Sen o módním minimalismu

Nová kolekce originální české značky Mi fashion label, která bude v říjnu představena v rámci Designbloku v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, nese název Sen a vzdává hold surrealismu a jeho slavným tvůrcům. Návrhářka Lenka Mulabegovič v této limitované kolekci pracuje s materiály tradičního českého výrobce Hedva a.s. „Snové“ modely efektně kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci, satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály (denim, 3D tyl nebo i lehký softshell). Výsledkem jsou výrazově dokonale propracované modely.

Lenka Mulabegovič se nechala inspirovat slavnými surrealistickými umělci René Magrittem a Man Rayem. V tomto duchu modely z kolekce Sen rozehrávají interakci různých sfér prožívání reality a působí fascinujícím dojmem, přesto si zachovávají i svoji minimalistickou linii, která je pro značku Mi fashion label typická.

Značka Mi fashion label je na českém trhu již 8 let a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování a nebojí se neustále hledat nové krejčovské principy a detaily. Propojuje klasické a sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury nebo i globálního street stylu. Při tvorbě kolekcí spolupracuje s různými českými umělci – Lenka Mulabegovič je absolventka UMPRUM, po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy se nyní věnuje limitované, kreativnější tvorbě s uměleckým podtextem.

Více na www.mifashion.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Sen o módním minimalismu”

Napsat komentář