Rubriky

Letní cestování přeje lásce i sexu

Téměř čtvrtina lidí během něj potkala svou manželku či manžela, třetina si užila „prázdninové“ romantické dobrodružství a tři z deseti lidí randili s někým, koho potkali už v letadle cestou na dovolenou. Cestování však prospívá i stálým partnerům. Polovina si během týdne na dovolené užije více sexu než za zhruba dva měsíce doma. To vše a mnohem více vyplývá z průzkumů pro cestovní agentury.

Podle nedávného průzkumu provedeného výzkumnou agenturou OnePoll pro cestovní kancelář Exodus Travel, jehož se zúčastnily dva tisíce lidí, cestování přeje lásce, flirtu, sexu, ale i vážným vztahům. „Zmíněný průzkum zjistil, že hned třiadvacet procent lidí se provdalo či oženilo s osobou, s níž se seznámili během cestování. Třetina na cestách prožila ‚prázdninovou‘ romanci a tři z deseti lidí dokonce randili s někým, koho potkali už v letadle. Čtvrtina na své zatím poslední cestě potkala svého nynějšího nejlepšího kamaráda či kamarádku,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Podle průzkumu se navíc zdá, že „cestovní“ vztahy mohou být pevnější a vydržet déle než jiné. Více než tři čtvrtiny respondentů během cestování získali přátele na celý život, a to průměrně hned pět. Obecně cestovatelé během svých dovolených utvoří průměrně čtyři přátelství (ať už trvalá, nebo jen krátkodobá) a získají 12 nových přátel nebo sledujících na sociálních sítích. Podle 71 % lidí může cestování upevnit i stávající vztahy.

Nejlepším způsobem, jak navazovat během cestování nové vztahy je, podle 31 % respondentů účastnit se různých aktivit, pro 28 % se dobře osvědčily skupinové výlety a prohlídky, pro stejný podíl pak účast na akcích pořádaných hotelem. Pro 26 % je pak ideální trávit čas v barech či restauracích. A pro pětinu lidí je dle průzkumu navazování nových vztahů snazší, pokud cestují sami.

Společná dovolená párům prospívá

Cestování je ovšem dle dostupných průzkumů skvělé i pro páry. Podle starší studie britské cestovní agentury Sunshine si 51 % cestujících párů během týdenní zahraniční dovolené užije více sexu, než kolik jej mají doma za 8 týdnů. Podle jiné studie provedené pro národní agenturu zastřešující cestovní ruch U.S. Travel Association 79 % lidí věří, že společné cestování mělo na jejich partnerský vztah pozitivní dopad, 94 % respondentů prozradilo, že je to s partnery sblížilo, 77 % si zase pochvalovalo společný milostný život.

„Společné cestování je pro partnery vystoupením z běžné rutiny, jsou při něm méně ve stresu a více se uvolní. Je to tím pádem skvělý způsob, jak prohloubit vzájemnou intimitu a objevit a vyzkoušet v sexu nové věci, na které v každodenním životě není čas,“ doplňuje Adam Durčák.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Letní cestování přeje lásce i sexu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *