Rubriky

Milujete se o Vánocích?

Vánoční sex je v Česku oblíbený, mnohým dokonce sváteční atmosféra přináší více orgasmů než jindy po zbytek roku. Jak často se o Vánocích milují české páry? Který sváteční den pro sex preferují a jaké sexy dárky mezi nimi vedou? Právě na to se zaměřil nový reprezentativní průzkum, který si nechal zpracovat e-shop Ruzovyslon.cz.

V prosinci každoročně rostou nejen prodeje erotických pomůcek, ale i průměrná hodnota zakoupeného zboží. „Navzdory válce na Ukrajině a související energetické krizi oproti loňskému prosinci registrujeme nárůst prodejů o třetinu. Zvýšila se také průměrná cena zakoupeného zboží, která aktuálně činí 1 600 korun na jednoho zákazníka,“ popisuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Vánoční svátky jsou nejen časem vánoční pohody, ale i partnerských intimností, jak potvrzují různé zahraniční výzkumy. To, že se lidé na vánoční milování nejen těší, ale dokonce si ho i nadprůměrně užívají, naznačil průzkum prodejce erotických hraček Adam and Eve. Podle něj až čtvrtina lidí prožívá více orgasmů než obvykle – u žen to bylo dokonce pětkrát více orgasmů.

Na Boží hod vánoční si sex dopřeje i čtvrtina české populace

Během Vánoc se vůbec sexu nevěnuje asi 16 % Čechů a Češek, naopak zhruba 17 % lidí si milování užívá téměř celé vánoční svátky a téměř 18 % se k němu během Vánoc dostane dvakrát. Nejoblíbenějším datem pro vánoční sex je přitom Boží hod vánoční, kdy si na intimní chvilky najde čas skoro čtvrtina partnerů. Přibližně pětina se miluje i o Štědrém dni večer a obdobně oblíbeným dnem je pak také Nový rok.

„Štědrý den je oblíbeným dnem pro milování zejména pro mladé lidi od 18 do 26 let, kteří jej výrazněji preferují před ostatními dny vánočních svátků. Ještě významně populárnější je ale u této věkové kategorie Silvestr. Naopak u nejstarší generace od 54 do 65 let nad ostatními dny vyčnívají Nový rok a druhý svátek vánoční,“ komentuje průzkum Adam Durčák.

Třetina žen sama sobě kupuje erotické prádlo

Z průzkumu také vyplynulo, že zhruba 35 % lidí bude pod stromeček pořizovat také nějaký sexy dárek. Nejčastěji půjde o erotické prádlo (asi 17 % lidí), masážní olej nebo svíčky (zhruba 13 %) či vibrátor (10 %), 8 % dotázaných ve věkové kategorii 18 až 26 let se pak chystá darovat pouta nebo jiné BDSM hračky. Nejvíce lidí podaruje sexy dárkem svého partnera či partnerku, přibližně pětina z respondentů si je ovšem kupuje pro sebe samotné.

„Podíl lidí, kteří si erotickou hračku koupí sami pro sebe, je nejvyšší v kategorii mladé generace do 26 let. A výrazně častěji jde o ženy – z celého vzorku respondentů si pro sebe sexy dárky pořídí téměř 31 procent žen, avšak jen zhruba 10 procent mužů. Ženy si samy pro sebe nejvíce pořizují sexy erotické prádlo, u mužů v tomto ohledu vede masturbátor,“ popisuje Adam Durčák. Ženy také poměrně častěji než muži kupují sexy dárky jako společný dárek, to je ostatně jejich celkově nejobvyklejší volba. U mužů má zase největší zastoupení koupě pro partnerku či partnera.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Milujete se o Vánocích?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *