Rubriky

Na startovní čáře

Představa nadšeného školáčka, který s poskakující brašnou na zádech radostně uhání prvního září za vzděláním, patří tak možná do starodávných slabikářů. Dnešní děti se sice těší na spolužáky, začátek školy po prázdninách pro ně ale znamená taky pořádný náraz.

Jen si vzpomeňte, jak se vám po dovolené nechce vstávat do práce a vracet se do každodenního kolotoče povinností. A pro děti jsou dva měsíce skoro nekonečná doba. Aby zase vpluly do pravidelného režimu, budou od vás potřebovat velký kus shovívavosti a taky pomoc.

Na dobrém začátku záleží
Ať už vaše dítě nastupuje do známého prostředí nebo do nové třídy či dokonce školy, je velmi důležité, aby mu hned na začátku „neujel vlak“. Když hned na začátku nachytá špatné známky nebo se ne moc dobře „zapíše“, těžko to pak bude napravovat. Začněte proto s pozvolnou změnou denního režimu ještě před začátkem školy a věnujte dítěti hodně pozornosti. V případě jakýchkoli potíží by rodiče měli dát dítěti najevo: jdeme do toho společně – ty, my i učitelé. Všichni se budeme snažit, abys to zvládl. Víme dobře, že ne každý den máš sílu, chuť a náladu učit se, psát úkoly, dávat ve škole pozor, ale společně to všechno překonáme.

Ve škole jako na závodech

Mnozí z rodičů si to neuvědomují, ale každé dítě je škole trochu jako vrcholový sportovec. I když spoustu hodin jen prosedí, potřeba soustředění je vyčerpávající. Potřebuje pravidelný denní režim, kvalitní stravu a dostatek vitaminů a minerálů. Pestré barevné svačinky v atraktivní krabičce, které obsahují nakrájené kousky ovoce a zeleniny, mu pomůžou držet se školními povinnostmi krok. Někdy ale ani to nestačí a je zapotřebí školáčka posílit vitaminovými doplňky, které podpoří jeho nervovou soustavu, snižují únavu a vyčerpání a přispívají k normálnímu vývinu kostí a zubů. Přípravek Vitar Kids Multivitamin s kolostrem, obsahující mlezivo, navíc podpoří jeho imunitu, takže nestráví půlku školního roku doma s nemocí. Vitar Kids Multivitamin želé naláká děti přitažlivou „gumovou“ formou a Vitar Kids Multivitamin ve formě šumivých tablet zase přispěje k jejich pitnému režimu.

Kdy jsi pil naposled?

Časy, kdy se žáčci směli napít jen o přestávkách nebo při obědě, jsou už naštěstí pryč. Přesto nebývá pitný režim ve škole valný – děti často na pití prostě zapomínají, a když už, dávají přednost přeslazeným limonádám, které jim dodají během pár doušků doporučený příděl cukru na celý den. Ovšem s čistou vodou u mlsného školáka bohužel příliš nepochodíme. Dobrým kompromisem jsou oblíbená ovocná „pitíčka“ Capri-Sun, která neobsahují chemické konzervanty, přidaná sladidla ani umělá barviva a aromata. Vybrat si můžete z balení s brčkem o obsahu 0,2 l a větším, do kterého se vejde 0,33l. Díky praktickému uzávěru ho dítě nemusí vypít najednou, ale uzavřít a nechat si něco na později. Obal se skvělými termoizolačními vlastnostmi zajistí, že nápoj vydrží déle chladný a tedy chutnější.

Tip na svačinu pro školáky i jejich rodiče

Burrito

Ingredience: 160 g rýže loupané Menu Gold, 500 g vyzrálé hovězí kýty, slunečnicový olej, 2 avokáda, 4 tortilly, pár listů ledového salátu, 120 g strouhaného čedaru, 150 g zakysané smetany, sůl, pepř

Postup: Rýži uvaříme podle návodu na obalu a necháme vychladit. Hovězí kýtu omyjeme, osušíme a nakrájíme na tenké plátky a na trošce oleje orestujeme. Avokáda rozpůlíme, očistíme a nakrájíme na plátky. Na polovinu tortilly rozprostřeme natrhaný ledový salát, poklademe masem, avokádem, rýží, strouhaným čedarem a zakápneme zakysanou smetanou. Dle chuti osolíme a opepříme. Tortillu pečlivě zabalíme a zapečeme v kontaktním grilu. Podáváme teplé.

Foto: archiv firem Vitar a MenuGold a Pixabay

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Na startovní čáře”

Napsat komentář