Rubriky

Opravné pásky pro outdoor

Letní sezona končí a nastává tak ideální období pro venkovní sporty. Horké dny nahrazují příjemné chladnější teploty, a zároveň se téměř všichni po dvouměsíčních prázdninách navrací zpět do běžného režimu. Pro ty, které pracovní nebo školní povinnosti zatím nečekají, nastává ideální čas navštívit jindy přeplněná turistická místa, vyjet do lesa na horském kole či vyrazit kempovat do přírody. Oblíbené outdoorové aktivity s sebou ale nesou riziko nečekaných nehod, které mohou zaskočit i zkušené sportovce. Pro tyto situace připravila společnost tesa® opravné pásky Ultra Power, které si s nečekanými problémy snadno poradí.

Na horskou cyklistiku není radno podcenit výbavu

Lesní cesty, lyžařské areály i speciálně upravené singletraily plné nejrůznějších přírodních či uměle vytvořených skoků a překážek. I s takovým terénem zápasí nadšenci horské cyklistiky. Ne nadarmo se tento sport stal oblíbeným koníčkem i pro milovníky adrenalinu. V náročnějších podmínkách ale občas nemile překvapí nejedna nehoda či porucha. Kromě píchlé duše to může být například uvolněný košík na lahev, prasklý držák na navigaci a pumpičku anebo třeba nalomený pedál či uvolněný závit. Bez potřebného nářadí a náhradních dílů znamenají takové nástrahy většinou konec zábavy.  Právě pro tyto situace připravila tesa® opravné pásky Ultra Power Extreme, které zajistí rychlou opravu a fixaci. Díky silnému lepidlu výborně drží i na velmi drsném povrchu a snadno zafixují jakékoliv praskliny a poničení, které brání úspěšnému dokončení jízdy.

I mimo hlavní sezonu má kempování své kouzlo

S koncem léta se pojí i ukončení hlavní sezony táboření. Kempy jsou v tomto období prázdnějším a klidnějším místem, o to více jsou ale vyhledávány nadšenci do pěší turistiky a stanování. Ti totiž k výletům po přírodních i kulturních památkách využívají zejména vedlejší sezónu, kdy je příhodnější počasí a u pamětihodností méně turistů. Začátek podzimu má ale i své nevýhody, a to zejména deštivé počasí, které může kempaře během chvilky překvapit. Obzvláště nepříjemné pak může být zjištění, že mají děravý stan. V takových případech je ideálním řešením opravná páska Ultra Power Clear od společnosti tesa®. Nejen, že je páska čirá a v případě oprav není vidět, ale díky vysoké odolnosti proti UV záření a extrémním teplotám se hodí i do velmi náročných klimatických podmínek. Navíc perfektně drží na drsných materiálech i na textilu, lze s ní tak opravit téměř cokoli.

Sport dvou tváří

Vodáctví, kanoistika a v posledních letech velmi populární paddleboarding jsou masově vyhledávané outdoorové sporty. Zejména v podzimním čase jsou zároveň i skvělou formou aktivního odpočinku – barevná příroda, okolní klid a šumění stromů přidávají na pohodové atmosféře. Je na každém vodákovi i paddleboardistovi, jak k aktivitě přistupuje. Náročnost si totiž vybírá sám podle intenzity pádlování a výběru vodní plochy. I při těchto sportech ale může dojít k nepříjemným nehodám, mezi které patří například prasklé pádlo, prasklina na plavidle či protržený voděodolný vak na osobní věci. Pro tyto případy je vhodným pomocníkem vodotěsná opravná páska, která skvěle drží a ani v náročných podmínkách nezradí. Páska tesa® Ultra Power Under Water s kaučukovým lepidlem zvládne opravit nežádoucí praskliny a díry, a to i v případě aplikace pásky přímo pod vodou. Odolá dokonce i teplotám od −55 °C až do +93 °C.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Opravné pásky pro outdoor”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *