Rubriky

Pocta herečce Avě Gardner

L’Astre, nejnovější vůně francouzského parfémového domu Le Galion, je opulentní elixír, který posouvá hranice zábran i váhání. Parfém, který upoutá vaši plnou pozornost, vznikl jako pocta či reedice původní vůně vyvinuté pro herečku Avu Gardner Paulem Vacherem.

Tato nová verze L’Astre, kterou vytvořil parfémář Rodrigo Florès-Roux, je, jak sám popisuje, jako velká, bujará a magnetická květina. Při její tvorbě použil afrodiziakální koření, které symbolizuje spalující pohled a Avynu nekonečnou krásu. Čtveřice jasmín – tuberóza – ylang-ylang – květ pomerančovníku sice patří mezi klasiku parfumerie, zde je ale prodchnuta lehkým erotickým nábojem. Kardamom a červený zázvor jí dodávají pikantní aspekt, který osciluje mezi svěžestí a přepychem, aniž by narušil její květinovou harmonii. Jantarové a kožené akordy, které se otevírají během několika minut, podporuje svými krémovými a dřevitými fazetami balzám tolu spolu s nasládlou vanilkou.

Hlava: grilované fenyklové semínko, indický kardamom, červený laoský zázvor, španělský divoký tymián

Srdce: vintage jasmin absolue, komorský ylang-ylang, indická tuberóza, marocké pomerančové květy

Základ: ambra, semiš, honduraský tolu balzám, madagaskarská vanilka

O Avě Gardner: Skutečná siréna Hollywoodu byla kombinací svobodné duše a okouzlujícího vzhledu, kterým rozžhavila celý filmový svět zlatého věku. Herečka Ava Gardner postavila svým magnetickým pohledem, nezávislostí a poutavou smyslností celý filmový svět 40. a 50. let dvacátého století na nohy. Její styl přesně vystihoval barevnost a kouzlo zlatého věku Hollywoodu.

Parfémové kreace od Le Galion lze zakoupit v parfumérii Myskino a na e-shopu www.myskino.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pocta herečce Avě Gardner”

Napsat komentář