Rázová vlna v kosmetice
Lidská kůže začíná viditelně stárnout po 20. roce života. Ztrácí na elasticitě a ochabuje. Nové trendy v omlazení pokožky přináší technologie rázové vlny. Na buněčné úrovni, neinvazivním způsobem, zato s dlouhodobým efektem zpevňuje pleť a redukuje celulitidu.
Roky se s úspěchem používá v moderní fyzioterapii, kde pomáhá od bolestí pohybového aparátu. V estetické medicíně je ale zatím radiální rázová vlna „nováčkem“. Slabé vibrace na pokožku přenáší jemnější koncovka, která předává plnou energii rázové vlny pouze do horních 2-3 mm povrchu těla, působí na zpevnění pokožky a přispívá ke stabilnímu odstranění vrásek na čele, tvářích a bradě. „V kosmetických procedurách se radiální rázová vlna uplatňuje zhruba pět let. Jedná se o typ rázové vlny s nejnižší silou a hloubkou úderu, člověk jej vnímá jako šimrání nebo jemné tepání, které působí na zvýšení základní aktivity buněk ošetřované tkáně. V obličeji i na problematických hýždích, břichu či stehnech podněcuje přirozenou tvorbu kolagenu a aktivuje metabolické procesy pro redukci tukových buněk. Výsledkem je viditelně hladší pleť a menší obvod ošetřovaných partií,“ uvedla hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky Iva Bílková.
Omlazení pleti rázovou vlnou
Procesy stárnutí kůže jsou nejvíc znát v obličeji – s narůstajícím věkem se prohlubují nosoretní rýhy, ochabují kontury, objevují se vrásky na čele, drobné vrásky kolem rtů, očí, na tvářích a povislá kůže pod bradou. Všechny se vymazat nedají, ale lze je účinně zmírnit aplikací rázové vlny. „Ošetření pleti je vhodné v každém věku, aplikace rázové vlny však vyžaduje neporušenou pokožku, tedy bez akné či ekzému. Vrásky jsou výsledkem snížené elasticity vazivových vláken, kdy s přibývajícím věkem vazivová tkáň zadržuje méně vlhkosti a zpomaluje se produkce buněk. Při aplikaci radiální rázové vlny jsou na pleť jemně přenášeny akustické rázy, které stimulují tvorbu elastinu a kolagenu a podporují buněčnou obnovu ke zlepšení hutnosti a pružnosti pleti. Ta je pak na první pohled pevnější a mladší,“ popsala fyzioterapeutka s tím, že pro maximální účinek je vhodné opakovat aplikaci rázové vlny třikrát až sedmkrát s periodicitou jednou týdně. Efekt omlazení je poté patrný zhruba rok.
Zahladí i pomerančovou kůži
Kosmetické ošetření rázovou vlnou se rychle zařadilo mezi trendy v inovativní péči o celé tělo. Netýká se pouze obličeje. Díky svému působení na zvýšenou produkci kolagenu a naopak redukci tuku se stalo hitem v boji proti celulitidě. „Celulitida trápí odhadem devět z deseti žen, nejčastěji na hýždích a stehnech. Když v tukové tkáni dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, ty tlačí na povrch kůže, ale nepružná vertikální vazivová tkáň na to neumí reagovat, takže vzniknou charakteristické ďolíčky připomínající pomerančovou kůru. Při aplikaci rázové vlny jsou v místě zacílení narušena ložiska tuku. Sníží se objem partií a vlivem novotvorby kolagenu se vypne vazivová tkáň, která vyhladí ‚hrbolatou kůži‘,“ vysvětlila Iva Bílková.
Přítomnost celulitidy je ovlivněna částečně geneticky a částečně vnějšími vlivy – skladbou stravy, množstvím pohybu nebo pitným režimem. „Partie postižené celulitidou mají významné omezení průtoku lymfatickým i cévním řečištěm, proto je i v rámci prevence žádoucí zvyšovat jejich prokrvení například denním sprchováním střídavě teplou a studenou vodou. Při ošetření rázovou vlnou terapeut hloubkově uvolní tkáň pomocí výkonné vibrační hlavice, poté aplikuje radiální rázovou vlnu, která aktivuje metabolické procesy pro redukci tukových buněk, a na závěr opět hloubkově promasíruje tkáně pomocí výkonné vibrační hlavice. Pro absolutní účinek je doporučováno osm a více ošetření, které lze zkombinovat s přístrojovou lymfodrenáží, pozitivní změny na kůži ale lze pozorovat už po třech ošetřeních,“ dodala Iva Bílková.
0 Komentáře “Rázová vlna v kosmetice”