Rubriky

Síla šafránu v omlazování pleti

V dnešním světě je mladistvý vzhled naší pleti ohrožen hektickým způsobem života a škodlivými městskými agresory. Mnozí hledali dokonalý elixír, který zachycuje mládí mimořádnými schopnostmi omlazení pleti. YSL Beauty představuje novou řadu OR ROUGE, která nastavuje nové měřítko pro prémiovou péči o pleť po celém světě.

Novinka OR ROUGE, inspirovaná převratným objevem YSL Beauty, Youth Factors Science, využívá sílu přírody, kterou je marocký šafrán z Vysokého Atlasu, aby působila proti známkám stárnutí pleti. Červený pestík tohoto jemného nafialovělého krokusu, předávaný z generace na generaci, je prodchnut legendárními silami tak silnými, že se YSL Beauty pustila do hledání jeho mýtických tajemství.

Výsledkem je, že nový OR ROUGE chrání pokožku napadenou dnešním hektickým městským životním stylem tím, že nyní působí přímo ve vnitřních buňkách, aby znovu nastartoval produkci faktorů mládí a přináší mimořádné omlazení pleti. Řada obsahuje LA CRÈME ESSENTIELLE, LA LOTION, LA CRÈME REGARDS a L’HUILE.

Květina vzácnější než zlato

V rámci výjimečné nové řady OR ROUGE je to mimořádně vzácný a vysoce ceněný šafrán, pocházející konkrétně z pohoří Vysoký Atlas v Maroku, díky čemuž je tak jedinečně účinný. Jako legendární květina ze země bohaté na kulturu se šafrán vyznačuje elegantními nafialovělými krokusovými květy a třemi vlákny známými jako červené srdce nebo pestíky. Tyto květy jsou ceněny po tisíciletí více než zlato. V průběhu historie se o pestících množí mýty a legendy – od řeckého příběhu o Hermovi až po příběh Alexandra Velikého a Kleopatry.

Šafrán, neuvěřitelně mocný poklad a vzácný klenot přírody, kvete každý rok jen jeden nepředvídatelný podzimní den. Dohlížejí na něj místní ženy, které za svítání čekají na jediný optimální okamžik, aby ručně sklidily květiny. Pestíky se z květu opatrně vyjmou, usuší a skladují ve vzduchotěsných skleněných nádobách.

Omlazující síla šafránu

Šafrán, známý po mnoho let, pro svou schopnost stimulovat krevní oběh, se již dlouho používá jako přirozený způsob pro rozjasnění a zkrášlení pleti. Inspirována starodávnými rituály krásy, YSL Beauty provedla další výzkumy této mystické rostliny a zjistila, že pestíky jsou obzvláště bohaté na aktivní molekulu, crocin. Crocin je syntetizován na „subcelulární“ úrovni pestíku, který má mimořádné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

V dalším průlomu YSL Beauty objevila, že nadmořská výška má silný vliv na koncentraci crocinu v pestících šafránu. Ukázalo se, že šafrán pěstovaný v komunitních zahradách YSL Beauty Ourika Community Gardens nacházející se na úpatí pohoří Vysoký Atlas, má dvojnásobnou koncentraci crocinu než šafrán pěstovaný v Maroku.

K dostání exkluzivně v prodejnách Marionnaud.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Síla šafránu v omlazování pleti”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *