Rubriky

Sluneční brýle 80. let jsou zpět

Budete oslněni teplými slunečními paprsky, blahobytem a klasickou krásou. S návratem stylu 80. let přicházejí do módy masivní maximalistické obruby a extravagantní elegance. Velkým trendem sezony jsou retro tónovaná skla v odstínech teplé žluté, zemité hnědé a zelené. Návrháři se letos zaměřili především na konstrukci tvarů, které překračují genderové rozdíly a zvýrazňují sebevědomí. Jaké brýle zvolit, aby podtrhly váš vzhled a jak je sladit s aktuálními módními trendy? Pro inspiraci zajděte do sítě optik OpticLab.

Hranaté obruby a tónovaná skla pro ostřejší kontury

Brýle pro rok 2023 rozvíjejí trend touhy uniknout realitě tím, že nabízejí maximalistické obroučky inspirované 80. léty: zlatým věkem, který je synonymem bohatství a extravagance, blahobytu a svobody. Hranaté celorámové sluneční brýle budí dojem prestiže a nadhledu nad každodenní realitou.

Velkým trendem jsou letos retro tónovaná skla v odstínech teplé žluté, zemité hnědé a zelené. Tónované čočky vám zvýrazní oči a přitáhnou pozornost k celému obličeji. Ačkoli jsou barevná skla světlejší než ta černošedá, mají oproti nim vlastní benefity. Například přes modře či fialově zbarvená skla budete lépe vnímat barvy a obrysy. Tyto čočky také poskytují ochranu před reflexivními povrchy a vypadají dobře na téměř každém odstínu pleti.

Chytřejší a atraktivnější s hranatými brýlemi

S brýlemi, nebo bez? Díky vhodné volbě tvaru brýlí budete působit atraktivněji. V očích ostatních lidí můžete být vnímáni jako osoby s vyšším společenským postavením. Výsledky psychologických studií prokázaly, že obličej s brýlemi je s větší pravděpodobností hodnocen jako obličej osoby s vysokým postavením, zejména pokud jsou brýle hranaté, nikoli kulaté.

Zážitek hvězdného přepychu

Při výběru slunečních brýlí se také můžete inspirovat outfity celebrit. Zpěvačka Miley Cyrus ve svém videoklipu Flowers zvolila šaty v trendy zlaté, což je jedna z barev objevujících se letos nejčastěji na módních přehlídkách. Celý outfit doladila unisex černými brýlemi Saint Laurent SL 461 BETTY. Sofistikovaný šarm, který oslnil její fanoušky, způsobil, že tento ikonický model patří k nejžádanějším. Je univerzální – dokonale se hodí k letním šatům, urbanistickému kalhotovému stylu i plavkám.

Kočičí vzhled pro svůdné ženy

Pokud chcete, aby pozornost přitáhly spíše vaše oči než obrysy těla, mrkněte na kočičí styl. Cat-eye style se v oblasti slunečních brýlí zdá být věčný. Pokud navíc zvolíte typ s kovovými obroučky, získáte kousek, který skutečně zaujme. Tyto elegantní brýle se staly symbolem ženského šarmu a důmyslné svůdnosti. V kombinaci s tímto modelem můžete zvolit monochromatický outfit, tedy outfit laděný do různých odstínů jedné barvy. Tato minimalistická kombinace působí elegantně a sofistikovaně a vyniknou díky ní vámi zvolené doplňky.

Jak na výběr brýlí?

Při výběru brýlí byste neměli zapomínat na dvě základní pravidla. Jako první je vhodné určit váš tvar obličeje, protože tvar rámu výrazně ovlivní váš vzhled. Brýle by měly zvýraznit a podtrhnout váš obličej, aniž by ho přehlušily.

Podstatné jsou také barvy rámů. Například černé obroučky se mohou zdát jako snadná volba, ale kombinace černé barvy a hranatého tvaru může působit příliš tvrdě a přísně. Barva obrub by navíc měla ladit s odstínem vaší pleti, a to buď chladnějšími, nebo teplejšími tóny.

TIP pro vintage nadšence

Našli jste 40 let staré sluneční brýle po babičce, které se vám zdají jako dokonalý doplněk? Mějte na paměti: I když vás mohou okouzlit autentické retro sluneční brýle, pozor na skla! U starších modelů není zaručena ochrana proti UV záření, které může poškodit váš zrak. Nechcete-li se vzdát cenného retro kousku, nechte si u optika vyměnit skla za nová, moderní s maximálním UV filtrem.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Sluneční brýle 80. let jsou zpět”

Napsat komentář