Rubriky

Svetry, které vás zahřejí

Blíží se zima, která pro řadu z nás nebude jednoduchá. Topení je drahé, a proto je potřeba se připravit na to, že se nám bude hodit teplý svetr. Ovečkárna má v aktuální nabídce krásné elegantní, a přitom teplé MERINO svetry. K dispozici jsou modely v příjemných barvách a s atraktivními pletenými vzory.

Ovčí vlna MERINO použitá pro výrobu těchto svetrů je velmi jemná a důkladně česaná. Je tedy výjimečně hebká a nemusíte se bát kousavého pocitu, který jsme kdysi u vlněných svetrů znali. Vedle hebkosti má všechny další vlastnosti ovčí vlny, jako je schopnost udržovat stálou teplotu a odvádět vlhkost od těla. 100% přírodní Merino vlna je velmi jemná, neškrábe a nemnoží se v ní bakterie – díky tomu účinně odolává zápachu i po delším nošení nebo pokud se v ní zpotíte. Její přirozené vlastnosti aktivně regulují teplotu a vlna hřeje, i když je mokrá.

Dámský vlněný MERINO svetr Vlnka světle modrý, žlutý a hnědý

Vlněný zavinovací svetr z Ovečkárny vás udrží v teple za každého počasí. Jemné barevné tóny a velmi zajímavá textura různých pletacích vzorů přinesou do vašeho šatníku pocit přepychu a samozřejmě tepla. Pletací příze MERINO je úžasně jemná a hebká a elegantně splývavá. Velmi rychle si oblíbíte zapínání na jeden knoflík a nepřehlédnutelný elegantní široký límec.

Dámský vlněný MERINO svetr Vlnka prodloužený – modrý

100% přírodní Merino vlna je velmi jemná, neškrábe, a nemnoží se v ní bakterie – díky tomu účinně odolává zápachu po delším nošení nebo pokud se v ní zpotíte. Její přirozené vlastnosti aktivně regulují teplotu a vlna hřeje, i když je mokrá.

Jak pečovat o vlněné produkty?

Výrobky z ovčí vlny jsou nenáročné na údržbu. Díky přirozenému obsahu lanolinu se vlna dokáže sama čistit. Tento proces podpoříte pravidelným protřepáváním a větráním na čerstvém vzduchu. Materiál si tím zachová svou nadýchanost a měkkost, z vlny se odvede přebytečné vlhko a omezí se množení roztočů. Také přirozený zápach vlny větráním rychleji vyprchá.

Při čištění vlny používejte pouze přípravky určené pro ošetření vlny, jako je např. prací prostředek Lanolin. Pro očištění jednoho místa použijte jemný navlhčený hadřík a Lanolin rozmíchaný v rozprašovači s vodou. Výrobek můžete také ručně vyprat ve vlažné lázni při konstantní teplotě do 25 °C. Do vody přidejte Lanolin, který vlnu nejen vyčistí ale i přirozeně ošetří.

Vyprané výrobky neždímejte, jen jemně z nich vytlačte vodu a nechte vyschnout, ideálně ve vodorovné poloze. Vlnu nikdy nesušte na topení a vyhněte se také přímému slunci. Nepoužívejte ani sušičku prádla.

Výrobky z ovčí vlny nedoporučujeme prát v pračce. Materiál se tím může znehodnotit.

Pokud dojde k silnému znečištění, je možné dát vlněné výrobky do profesionální čistírny. V čistírně je možné materiál čistit pouze způsobem suchého čištění.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Svetry, které vás zahřejí”

Napsat komentář