Rubriky

Tipy na výběr dámského prádla

S jarem přichází čas odložit neforemné svetry a mikiny a vytáhnout elegantní halenky a topy. Pod ně se ovšem hodí nové, dobře padnoucí spodní prádlo. Podle statistik prodejů ho ženy opravdu nejvíce kupují na jaře. Vždyť ramínko nebo kus krajky budou občas vykukovat z jarních výstřihů, takže by měly být krásné a sexy. Zjistili jsme u odborníků, jaké jsou letošní trendy a novinky a na co si dát při výběru spodního prádla pozor.

Barvy

Po chmurných měsících se země obléká do barevných a svěžích tónů. Z přehlídkových mol v Paříži, New Yorku i Milánu k nám letos doputovaly zajímavé barvy – limetková, šťavnatá oranžová, elektrizující fuschiová, neonově zelená i barva roku Viva Magenta. Protipólem jim bude neutrální total look – v barvě béžové. „Nemyslete si, že barevné trendy svrchního oblečení se promítnou i do spodního prádla. Kdepak, to je vždy samostatným ostrovem v módním světě. Prádlo sice často kopíruje střihy svrchního oblečení (bokové kalhoty a pod ně bokové kalhotky, brazilky či tanga pod upnuté sukně a kalhoty, korzetové šaty bez ramínek atd.), ale v barvách to rozhodně neplatí,“ vysvětluje Dana Čermáková z Trioly. „Největším tahákem pro jarní sezonu jsou vždy jemné pastelové tóny, jemná pudrová, něžná rosé, perlová i přitažlivá měděná. Prádlo si české ženy nevybírají v módních a sytých barvách, volí raději jemné tóny, aby jej mohly použít univerzálně – pod světlá trička, šaty a halenky,“ uzavírá profesionální návrhářka prádla.

 

Střihy

Návrháři u nás si už dlouhou dobu lámou hlavu tím, kam dále posunout střihy spodního prádla. A nejvíce je toto úsilí znát u podprsenek pro větší velikosti. Vždyť právě plným poprsím české krásky prosluly. „Nový odlehčený střih jsme už všichni potřebovali,“ uvádí jarní krajkovou novinku v pudrové barvě specialistka na krajky Kristína Púčaťová. „Je to nevyztužený krajkový model pro velká prsa, který jsme dotáhli až do velikosti koše L. Na těle vypadá podprsenka fantasticky. Na střihu jsme pracovali několik měsíců. Zkoušeli jsme jej na desítkách žen, tzv. probantek, a mohu odpovědně říct, že na velkých prsou vypadá více sexy než na malých. I kalhotky k ní jsou nové. Tváří se jako klasické, ale na předním díle má krajka zavinovací efekt – jako u šatů,“ hodnotí nový model.

Jiří Smékal je šéfem výrobního závodu největšího českého výrobce prádla v Horním Jiřetíně. Denně mu projdou rukama stovky dámských podprsenek a kalhotek. K trendům ve spodním prádle z pohledu technika dodává: „Nové technologie nám umožňují vycházet vstříc módním trendům. Každou chvíli se ptáme, kam dál se může vývoj ve spodním prádle posouvat. Silné značky jako my neustále vymýšlejí nové věci, postupy, technologie, modely. Malí výrobci je kopírují. Plagiátorství zažíváme každý den. V Triole právě testujeme nové stroje na lepené spoje. To nás hodně posune,“ vysvětluje Smékal.

 

Na velikosti záleží

Ženy s velkými prsy vybírají prádlo podle jiných ukazatelů než majitelky poprsí A, B a C. Pro krásky s plnými tvary je podstatný sofistikovaný střih podprsenky, která těžké poprsí snadno udrží v očekávané výšce, pevně je zafixuje na středu hrudníku, nezatíží jejich váhou šíji a ramena, a navíc vytvaruje prsa do sexy kulatého tvaru. „V soukromí i v profesním životě vždy hájím zájmy nás holek s velkejma,“ tvrdí známá česká plus size modelka Veronika Kořínková, která má velikost prsou 75K. „Plně využívám nabídky značky Triola, pro kterou fotím, a nejčastěji nosím pohodlné polovyztužené modely. Líbí se mi jemné a efektní designy nové jarní kolekce. Pro aktivní chvíle oceňuji skvělou vychytávku u některých podprsenek, totiž fixaci ramínek vzadu do kříže. Krásně to uvolní záda a odlehčí šíji. Všechny ženy s velkými prsy určitě vědí, o čem mluvím,“ usmívá se modelka Veronika.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tipy na výběr dámského prádla”

Napsat komentář