Rubriky

Vůně inspirovaná saharskou pouští

Dlouho očekávaná šestá vůně od stockholmského niche parfémového domu Stora Skuggan je smyslnou reinterpretací luxusu. Parfém Azalai dostal své jméno po tradiční trase přes oblast Ténéré v saharské poušti, kde po staletí velbloudí karavany přepravují zlato a solné desky z dolů na severu země.

Jeho příběh je inspirován majestátní akácií, stromem, který stával právě podél této cesty. Jediný živý tvor v oceánu písku. Nejizolovanější strom na světě, 150 km od všech ostatních. Tato akácie, známá jednoduše jako „strom Ténéré“, byla poslední přeživší rostlinou z doby, kdy byla poušť méně vyprahlá než dnes, a to díky kořenům sahajícím hluboko do vodní kapsy, jakési podzemní nádrže skryté více než 30 metrů pod povrchem pouště. Tuaregové, sami specialisté na přežití v poušti, drželi strom a jeho úžasnou sílu v nejvyšší úctě. Lámání jeho větví nebo nechávání velbloudy pojídat jeho listy bylo považováno za rouhání. Tento nejosamělejší strom na světě byl jedním z mála orientačních bodů podél stezky Azalai, posvátným svědectvím o odolnosti života, který udával směr solným karavanám. Navzdory tomu, že to byla jediná překážka na míle daleko, do něj v roce 1973 narazil řidič kamionu, který v opilosti usnul za volantem, a porazil ho.

Vůni otevírá olfaktorická imprese zlata se zářivým teplem šafránu a krvavého pomeranče následována lesklým, luxusním pižmem velvione, jehož vůně je přirovnávána k vůni novorozeného miminka. Akáciová guma, sirup vyrobený z akátové mízy, poskytuje parfémové kompozici cukrovou sladkost vyváženou slanou ambrou a kadidlem. Hold Tuaregům vzdává dotek mátového čaje a sušeného ovoce.

Ucelenou parfémovou řadu švédské značky Stora Skuggan lze exkluzivně zakoupit v kamenném obchodě a e-shopu www.myskino.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vůně inspirovaná saharskou pouští”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *