Rubriky

Akin Konizi: Síla ofiny

Ofina může účes podtrhnout, ale také zabít. A když celebrity chtějí nový vzhled, je to první věc, kterou se změní. Například Sienna Miller, Emma Watson a Jennifer Lawrence oživily své účesy jednoduchou ofinou. „Je důležité, aby ofina byla dobře zvolená, protože vždycky způsobí největší změnu ve vzhledu klienta. Kadeřník by měl proto nejprve důkladně zvážit, jaká délka a tvar ofiny odpovídá charakteru nositele a bude mu nejvíce vyhovovat,“ říká Akin Konizi, umělecký ředitel HOB Salon, čtyřnásobný držitel titulu Britský kadeřník roku.

Jedním z klíčových trendů pro sezonu podzim a zima 2019/2020 je ofina, která dosahuje těsně pod obočí a je měkce zaoblená. Je to inspirace módou 60. a 70. let, ale moderní interpretace umožňují měnit délku ofiny v závislosti na osobnosti a životním stylu klienta. „Obecně platí, že ofiny nejsou tak striktně geometrické a asymetrické jako v loňském roce. Jde spíše o ležérní jako by lehce přerostlé tvary. Navíc ofiny nejsou tak široké jako dřív, i když to se může změnit v souvislosti s návratem stylu 80. let, který se hlásí o slovo,“ upřesňuje Akin Konizi.

Kadeřnické tipy pro skvělé ofiny:

1) Vždy upravte ofinu tak, aby vyhovovala konkrétnímu klientovi, a to nejen vzhledem ke tvaru obličeje.

2) Volte tvar ofiny podle toho, jaký styl klient vyznává a v jaké komunitě se pohybuje.

3) Oči jsou vždy nejdůležitější při zvažování šířky, délky a tvaru ofiny.

4) Při úpravě ofiny používejte vhodné stylingové produkty, aby držela požadovaný tvar.

HOB Salons

HOB Salons je kadeřnická skupina, která byla založena v roce 1983 ve Velké Británii a má 25 poboček v Londýně a jeho okolí. Zaměřuje se na poskytování kadeřnických služeb, nabízí stylové, moderní prostředí a tým, který byl speciálně vyškolen v technikách střihů i barvení. Uměleckým titulů Britský kadeřník roku.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Akin Konizi: Síla ofiny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *