Rubriky

Barevná geometrie ve stylu Sassoon Academy

Nová kolekce společnosti SASSOON ACADEMY je oslavou základních principů značky – perfektně zvládnutého řemesla, dokonalých technik a kreativity. Kadeřníci chtěli připomenout odkaz svého duchovního otce Vidal Sassoona. Kultovní účesy z konce 60. a začátku 70. let, kdy vládla první vlna geometrických střihů inspirovaná specifickými grafickými liniemi a způsoby vrstvení.

„Kolekce je zvláštně stylizovaná,“ říká Mark Hayes, mezinárodní kreativní ředitel Sassoon Academy, a dodává: „Chtěli jsme ukázat, že geometrie ve střihu i barvení funguje stejně dobře, ať je výsledek ležérní a nestrukturovaný, nebo elegantně uhlazený.“

Techniky barvení se vyznačují tím, že je tvoří geometrické plochy barevných tónů, které kontrastují s přírodními základy. Někdy jsou tónované monochromaticky, jindy přecházejí jeden do druhého a vytvářejí prizmatické efekty.

Grafická jednoduchost účesů je v rozporu se složitostí technik odpovědných za jejich tvorbu. Klasické střihy Vidal Sassoon jsou inovovány a kolekce je plná nových nápadů. Kultovní A-bob získal jemné vrstvení, čtvercový bob je lehce podstřižený s roztřepenými okraji. Delší vlasy získaly novou texturu, která jim dodává pohyb a energii.

Barevné kombinace podtrhují střihy. Kaleidoskopickou paletu tvoří cyklámen, purpurová, žlutá a zelená, základy jsou tmavě čokoládově hnědé, chladné blond a přírodní měděné.

Účesy: Mezinárodní kreativní tým Sassoon Academy pod vedením Marka Hayese

Make-up: Daniel Kolaric

Styling: Mathilde Dutheil

Foto: Ray Kesham

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Barevná geometrie ve stylu Sassoon Academy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *