Rubriky

Batman slaví osmdesátku!

Batman slaví 80. narozeniny! Na svůj věk a na to, co všechno už má za sebou, vypadá pořád skvěle. Poprvé se objevil ve 27. dílu Detective Comics v roce 1939 a i nyní, 80 let poté, je kolem Temného rytíře pořád živo. Prahu při této příležitosti ozdobí stylový batbus, Nakladatelství CREW chystá také novou knihu a speciální slevovou akci.

Celá řada úspěšných filmů, animované série, videohry, knihy a samozřejmě hromada komiksů. Batman je nejspíš nejznámější a nejikoničtější komiksovou postavou všech dob. Komiksům pomáhal dláždit cestu i u nás v České republice. Objevil se koneckonců i v historicky prvním čísle magazínu CREW v roce 1997. Nyní, o téměř 20 let později, vychází Batmanovi hned několik sérií. Fanoušci se mohou těšit jak na příběhy na pokračování, tak na uzavřené příběhy.

Nakladatelství CREW dává Batmanovi jako dárek k narozeninám mohutnou knihu Batman v černé a bílé (právě vychází), obsahující téměř čtyři stovky komiksových stránek od těch nejslavnějších komiksových scenáristů a kreslířů. Najdete tu drsné kriminálky, psychologická dramata, akci, horory i grotesky. Mezi autory objevíte taková jména, jako je Neil Gaiman, Simon Bisley, Jim Lee, Joe Kubert, Ted McKeever, Liberatore, Bruce Timm, Richard Corben či Brian Bolland. Je to ten nejlepší pohled do duše Temného rytíře, jaký si lze vůbec přát.

Není to ale jen tahle kniha, co všechny netopýří fanoušky na Batmanovy narozeniny čeká. Od začátku září můžete v Praze potkat BATBUS! „Jde o speciálně upravený autobus linky 240, který nyní jezdí z Černého Mostu až na Háje,“ říká za Nakladatelství CREW Josef Vrána. „Batbus bude v provozu celé tři měsíce, tedy až do konce listopadu. Když se nemůžete svézt batmobilem, batbus je ta nejlepší možnost!“

Samozřejmě, jako každý rok i letos se bude konat Batman Day (u nás už 6. ročník), který tentokrát vychází na 21. září. Na e-shopu nakladatelství CREW (www.obchod.crew.cz) bude k této příležitosti i letos probíhat ve dnech 20. až 30. září speciální slevová akce zaměřená na komiksy s Batmanem. Pořídit si je můžete se slevou 25 %.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Batman slaví osmdesátku!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *