Rubriky

Domácí barvení vlasů

V domácím prostředí si vlasy barví skoro polovina všech žen v České republice (přibližně 45 %) a na Slovensku dokonce více jak jedna polovina (konkrétně 51 %). A není divu, jelikož právě domácí barvení sebou nese několik nesporných výhod, od samotné dostupnosti, přes flexibilitu až po nízké náklady vynaložené na zakoupení barvy. Své vlasy si můžete nabarvit kdykoli máte zrovna chuť či čas a se vším všudy vám barvení vlasů zabere maximálně hodinu.

Za všech okolností platí, že péče o sebe samé je známkou sebeúcty. Je důležité o sebe pečovat, abychom se i nadále cítily krásné a samy sobě se líbily. Zejména nyní, kdy jsou kadeřnické salony zavřené, je domácí barvení pro ženy jednou z možností, jak být spokojená se svým vzhledem. I v rámci domácího barvení je možné dosáhnou kýžených výsledků, stačí pouze dodržovat správný postup a vybrat barvu, která bude odpovídat osobním preferencím, a zároveň ladit s tónem pokožky.

Výběr správného produktu

Stále existuje mnoho žen, které mají z domácího barvení obavy. Neví, jaký produkt použít, jak postupovat, bojí se výsledku nebo případně závazku, který jde ruku v ruce s permanentní barvou. Výběr správného produktu je proto nejdůležitější. Ten se odvíjí hlavně od potřeb – ať už jde o šediny, nespokojenost se svou přirozenou barvou či touha po změně a oživění vzhledu. Portfolio L’Oréal Paris nabízí 5 značek, které odpovídají různým potřebám.

1) Excellence Creme

Jde o dlouhotrvající neboli permanentní barvy na vlasy, které se vyznačují perfektním krytím šedin. K dispozici je více než 30 odstínů na škále od velmi přirozené blond až po tmavě hnědou. Jsou určeny pro ženy s větším zastoupením šedin, které chtějí skrýt, ale zároveň touží zachovat přirozený vzhled vlasů. Excellence Creme obsahuje trojitou péči, sestávající se z barvicího krému, jemného šamponu a pečující masky.

Nově rodinu Excellence Creme rozšířila řada Cool Creme se 6 blond odstíny (3.11, 4.11, 5.11, 6.11, 7.11, 8.11). Jde o barvy na vlasy s trojitou péčí proti mosazným tónům. S pomocí ochranného barvícího krému, obohaceného o Pro-Keratin, dosáhnete až 100% krytí šedin. Jemný fialový pH šampon po barvení šetrně pečuje o pokožku hlavy i vlasy a fialová maska díky speciálnímu fialovému složení týden po týdnu neutralizuje nechtěné žluté a oranžové tóny. Jde o rutinu, vyvinutou speciálně pro odstíny Excellence Cool Creme, jež odhalí zářivou barvu a uchová ji nádherně studenou na dlouhou dobu.

2) Préférence

Luxusní barvy na vlasy Préférence dodají vlasům intenzivní barvu a lesk až na 8 týdnů a zaručují se vysokou odolností. Jedná se o permanentní barvy, jejichž složení je obohaceno o High-Shine Complex, který vlasům dodá oslnivý lesk a zároveň obsahuje vysoce odolné barvicí složky pro až 100 % krytí šedin. V případě barev L’Oréal Paris Préférence je závěrečná péče obohacena o UV filtr a vitamin E, který pomáhá zachovat lesk, dodává vlasům výživu a chrání je před možným poškozením.

Pro zářivou studenou blond plnou odlesků představila Préférence od L’Oréal Paris řadu Cool Blondes. Ultra studené odstíny pro optimální krytí šedin zajistí zářivou studenou blond, bez mosazných tónů až na 6 týdnů (odstíny: 8.12 Alaska, 9.12 Siberia, 7.1 Iceland, 8.1 Copenhaguen).

3) Casting Creme Gloss

Semipermanentní barva na vlasy Casting Crème Gloss od L´Oréal Paris je ideální pro ženy, které potřebují překrýt první šediny, s barvením vlasů začínají nebo s ním rády experimentují. Ve vlasech vydrží až 28 umytí a její krémová textura zajistí snadnou aplikaci. Díky postupnému vymývání nevznikají problémy s nevzhlednými odrosty ani nepřirozeným výsledkem, barva podpoří stávající odstín a zanechá vlasy lesklé a příjemně hebké. Barvy Casting Crème Gloss jsou ideální pro překrytí prvních šedin, složení je bez obsahu amoniaku a závěrečná péče je obohacena o přírodní ingredience dle potřeb jednotlivých odstínů.

4) Colorista Hair Makeup

Tyto barvy jsou doslova make-upem pro vaše vlasy. Jejich jemné složení v podobě želé je obohaceno o barvené pigmenty, díky kterým (stejně jako díky make-upu) můžete dosáhnout nespočtu looků. Výhodou je široká škála odstínů, které můžete libovolně míchat a kombinovat, dále jejich snadné použití i jednoduché odstranění. Všechny odstíny jsou určeny k dočasnému zbarvení vlasů a omyvatelné po prvním umytí šamponem.

5) Magic Retouch

V případě potřeby okamžitého zakrytí odrostů přichází L’Oréal Paris se záchranou v podobě sprejů Magic Retouch. Díky barevnému pigmentu, který dokonale přilne k vlasu a rychle zasychá, zakryjete šedivé odrosty v jediném kroku. Jen několik málo vteřin stačí k překrytí šedin! Zjemnění barevného přechodu vlasů pak bezpečně drží až do doby, než jej z vlasů vymyjete šamponem.

Výběr správného odstínu

Po volbě produktu nastává čas na výběr správného odstínu. Barvy od L’Oréal Paris mají napříč svým portfoliem stejný systém značení.

Jak číst čísla odstínů na krabičce?

První číslo označuje stupeň barvy od nejtmavší po nejsvětlejší.

Čísla za tečkou označují odlesky. Přičemž první číslo označuje dominantní odlesk, druhé číslo označuje sekundární odlesk. Pokud jsou sekundární a dominantní odlesk označené stejným číslem, pak bude dominantní odlesk intenzivnější a silnější. Pokud je dominantní odlesk označen „0“ nebo není uveden, jde o přirozený odstín bez odlesku.

Správný odstín si je možné vyzkoušet i za pomoci nástroje „virtuálního zrcadla“ na stránkách lorealparis.cz, který výběr ještě více usnadní.

Proces domácího barvení:

Celý proces domácího barvení od výběru správného produktu, odstínu, přes samotné barvení až k péči o barvené vlasy je možno zhlédnout na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=PS2FZC7im1c

Test na alergii:

Před každým barvením vlasů je zapotřebí neopomínat test alergické snášenlivosti, ideálně alespoň 48 hodin před aplikací barvy. Barvy na vlasy mohou obsahovat alergeny a alergické reakce na ně se může vyvinout i v dospělosti.

Aplikace:

U samotné aplikace záleží na faktorech, zda barvení vlasů probíhá poprvé, či se jedná o dobarvování odrostů. Barvy na vlasy od L’Oréal Paris obsahují praktickou lahvičku s aplikátorem. Někomu může více vyhovovat barvení pomocí štětce, potom je důležité zmínit, že miska pro smíchání barvy musí být nekovová.

Tip: Barvu je doporučeno nanášet na neumyté vlasy. Jak pokožka hlavy, tak samotné vlasové vlákno mají přirozenou ochrannou bariéru, díky které se méně vysušují. Pro jednodušší aplikaci se u některých produktů doporučuje jejich aplikace na neumyté, ale vlhké vlasy

Doba působení:

Důležité je dodržet dobu působení, která je součástí informativního letáku v obsahu balení. Lišit se může i v rámci jedné značky s ohledem na odstín.

Mytí a závěrečná péče:

Péče o vlasy a používání produktů určených pro barvené vlasy je důležitá kvůli samotné výdrži barvy. Smýt barvu z vlasů je možné i pouze vodou, zde je však nutné vyčkat, dokud voda není zcela čirá. Případně lze použít speciální péči přiloženou k balení barev na vlasy a dále pokračovat s produkty určenými na barvené vlasy.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Domácí barvení vlasů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *