Rubriky

Ideální polštář pro nejsladší spaní

Ve druhé polovině března můžeme slavit buď Mezinárodní den zdravého spánku nebo Světový den spánku – ovšem vydatný a zdravý spánek je pro každého nás celoroční nutností. Poloha vojáka, plodu, volného pádu, hvězdice, volavky – to je jen základní výčet poloh, ve kterých většina z nás ráda spí. Zdravý a pohodlný spánek, kdy si tělo kvalitně odpočine bez přetěžování páteře, vyžaduje správně zvolený polštář. Široký výběr různých druhů polštářů z ovčí vlny nabízí specialista na zdravý spánek  z Ovečkárny, Martin Bernátek.

1) Ráda spíte v pozici volavky?

Pozice volavky znamená, že spíte na boku, máte jednu nohu nataženou a druhou pokrčenou. Pro tuto pozici je ideální pevný tvar ortopedického polštáře s výkrojem pro rameno. Polštář díky svému tvaru zajistí pohodlí a správnou pozici krční páteře po celou noc.

Tip: Ortopedický polštář od Ovečkárny s ovčí vlnou Merinou zakoupíte na www.oveckarna.cz.

2) Ráda spíte v poloze na boku s pokrčenými koleny neboli v poloze plodu?

Poloha plodu je nejčastější spánkovou pozicí a je více obvyklá u žen než u mužů. Pokud nejčastěji spíte v této poloze a chcete mít zdravý spánek a nebolavá záda, tak doporučuji dát si mezi kolena speciální polštář, abyste odlehčila napětí svalů v oblasti zad.

Tip: Skvěle se hodí třeba od Ovečkárny polštář z ovčí vlny válec ze 100% ovčí vlny Merino, který koupíte na www.oveckarna.cz.

3) Ráda spíte v poloze na břiše neboli v poloze volného pádu?

Pokud spíte na břiše s hlavou stočenou k jedné straně a rukama objímáte polštář, spíte v tzv. poloze volného pádu. Ze zdravotních důvodů se tato pozice nedoporučuje, protože vytváří napětí v oblasti krku. Pokud ale nedokážete usnout jinak než v této poloze, zkuste si dát pod břicho malý polštář, abyste odlehčila tlaku na páteř. Pod hlavu si položte měkký, nižší polštář, aby hlava nebyla nepříjemně zakloněná a páteř si mohla odpočinout.

Tip: Skvěle se hodí třeba od Ovečkárny Prémiový polštář ze 100% ovčí vlny Merino, díky zipu se snadno dostanete k výplni, kterou dle vaší potřeby uberete a upravíte tak výšku polštáře. Polštář koupíte na www.oveckarna.cz.

4) Ráda spíte v poloze vojáka nebo raději hvězdice?

Spíte na zádech, vaše tělo je vyrovnané a ruce jsou podél něj dlaněmi dolů – jako voják? Potřebujete kvalitní tvrdší matraci a polštář, který podpoří vaše záda. Vhodný je anatomický polštář se speciálním tvarováním. Jeho prohlubeň ve středu a pevné okraje jsou vhodné jako podpora hlavy a krku právě při spaní na zádech. Pokud raději na zádech upřednostňujete polohu hvězdice s oběma rukama kolem polštáře, dejte si navíc pod kolena polštářek, který sníží tlak na sedací nerv.

Tip: Anatomický polštář od Ovečkárny s ovčí vlnou Merinou zakoupíte na www.oveckarna.cz.

Martin Bernátek radí, jaký typ polštáře se hodí právě pro váš styl spaní. „Doporučuji polštáře z ovčí vlny merino, jsou jemné a příjemné, navíc jsou velmi nenáročné na údržbu. Díky přirozenému obsahu lanolinu se vlna dokáže sama čistit. Tento proces podpoříte pravidelným protřepáváním a větráním na čerstvém vzduchu. Materiál si tím zachová svou nadýchanost a měkkost, z vlny se odvede přebytečné vlhko a omezí se množení roztočů.“

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ideální polštář pro nejsladší spaní”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *