Rubriky

Kampaň na podporu porodních center „Ať Žijí!“

Kampaň za vznik porodních domů a center „Ať Stojí!“ je stále platná, ale už není nejpalčivějším tématem pro Asociaci pro porodní domy a centra, z. s. (APODAC), neboť na vytváření porodních domů a center se již podílí velké množství lidí. Pro rodiny se už blýská na lepší časy, neboť i v ČR začínají tato centra pomalu růst. Ministerstvo zdravotnictví ČR např. na začátku roku podpořilo vznik prvního oficiálního Centra porodní asistence (CPA) v České republice, které začíná fungovat při Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK a Nemocnici Na Bulovce a další postupně přibudou. Ale jak tato vznikající centra naplnit a oživit? O tom uvažuje navazující kampaň „Ať Žijí!“, a přivádí nás tím k dalšímu logickému kroku na cestě k přirozeným a bezpečným porodům.

Cílem crowdfundingového projektu „Ať Žijí!“ je poskytnout specifické vzdělávání pro odbornice, které budou v takovýchto zařízeních pro zdravé rodicí ženy pracovat. Toto vzdělávání bude poskytovat Evropská síť porodních domů a center (MUNet) a další organizace, které jsou pro to těmi nejpovolanějšími. Tento projekt je vytvořen ve spolupráci s Nadačního fondu pomoci Karla Janečka s asociací APODAC a pod patronátem Lilie Khousnoutdinové. Záštitu nad vznikem kampaně a podpůrného poetického videa převzala Tamara Klusová.

I vy můžete přispět. Kampaň běží od 9. září do 9. prosince 2019. Podle výše vybraných finančních prostředků mohou být realizovány různé úrovně daného záměru od jednotlivých odborných seminářů, překladu e-learningového programu specificky zaměřeného pro práci v porodních centrech až po škálu zahraničních stáží nebo celoročního vzdělávání. Předchozí kampaň „Ať Stojí!“ – porodní domy a centra: www.atstoji.cz, která kromě jiného pomohla přivést politickou veřejnost ke konstruktivní debatě, je osvětovou mediální kampaní. Kampaň „Ať Stojí!“, v rámci níž byly osloveny známé osobnosti i široká veřejnost, aby podpořili šířit tuto jinak ve vyspělých západních zemích běžnou variantu péče, obsahuje i petici, skrze níž je stále možné tuto ideu podpořit. Doposud byla podpořena téměř 5000 podpisy. I vy ji stále můžete podepsat a tím podpořit vznik porodních domů a center v ČR:

https://www.petice.com/a_stoji_chceme_porodni_domy_a_centra_v_r

Tuto mediální kampaň podpořili mnohé osobnosti jako např.: Taťána Gregor Brzobohatá, Ondřej Brzobohatý, Bára Poláková, Pavel Liška, Tamara Klusová, Tomáš Klus, David Koller, Lenka Dusilová, mnoho dalších a další dále přibývají. Podpořte i vy!

Přejeme si zdravou a kvalitní péči v porodních domech a centrech pro ženy a děti v ČR.

Podívejte se na link a video k projektu „Ať žijí!“ https://www.nfpomoci.cz/project/at-ziji/

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kampaň na podporu porodních center „Ať Žijí!“”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *