Rubriky

Jak se obléknout na svatbu jako host?

Začíná léto a s ním i hlavní svatební sezona, což vedle zábavy, přátel a samozřejmě skvělého jídla a pití, může přinést i nemalé trápení, co si na takovou svatbu obléknout. V poslední době se objevilo spousty nových formátů svateb, kde klasický pánský oblek a dámský kostýmek, který byl takovým nepsaným dresscode pro klasickou svatbu na radnici, už by nemusel být to pravé. Konkrétní rady pro vás připravila Bára Havlíková, fashion stylistka z Metropole Zličín.

Ale nemusíte se výběru outfitu zase tolik obávat. Pokud má nevěsta se ženichem konkrétní požadavky na dresscode svých hostů, většinou vám to dají vědět v pozvánce. A pokud si ani tak nejste jisti, není nic jednoduššího, než se s nevěstou spojit a ujistit se, že váš outfit bude splňovat její očekávání.

Bára Havlíková pro vás připravila tři nejčastější typy svateb, na které můžete být pozváni a na které se dokážete hravě obléknout z nabídek obchodů přímo v Metropoli Zličín. Aktuálním fashion tipem letošní sezony, kterým v rámci svatebního outfitu určitě nic nezkazíte, je nákup dobře padnoucí áčkové sukně s délkou pod kolena. Ta vypadá skvěle například z mírně lesklého plisovaného materiálu, kterou hravě skombinujete s elegantními doplňky na svatbu a dobře pak poslouží i s teniskami a džínovou bundou na běžné nošení. Trendový kousek pořídíte například v obchodech Reserved, H&M, Tatuum, Only nebo Vero Moda. Všechny obchody můžete navštívit v Metropoli Zličín.

Venkovní svatba

Tento typ svatby bude zvláště v letních měsících asi nejčastější. Obřad venku pod širým nebem a následná hostina a zábava ve stodole nebo na terase. Je jasné, že se jedná o méně formální svatbu, kde se od svatebčanů nečeká velká večerní, ať už kvůli prostředí, tak i kvůli letním teplotám. Samotný svatební pár má své outfity ležérnější, nevěsta volí vzdušnější jednodušší šaty, ženich dost často volí variantu bez saka.

Od toho se odvíjí i outfity pro hosty. Dámy mohou zvolit jednoduché letní šaty, klidně s jemným vzorem. Neměly by vadit odhalená ramena nebo otevřené boty. Kabelka by měla být malá, elegantní třeba i na řetízku nebo psaníčko do ruky.

Pokud si ženich neplánuje vzít kompletní oblek, pánové mohou sako také nechat doma. Pokud se ale necítíte jen ve společenských kalhotách a košili komfortně, zkuste přidat ještě vestičku, která celý outfit ozvláštní. Barvy volte spíše světlejší nebo v odstínech modré.

Elegantní svatba

Druhým typem svatby, na kterou můžete obdržet pozvánku, je například svatba církevní, která se odehrává v kostele nebo také velmi oblíbená svatba na zámku. Při takových svatbách je většinou obřad uvnitř a stejně tak i následná hostina. Zde je potřeba vybírat outfit už více formální.

Pro dámy se nebudou hodit příliš odhalené výstřihy nebo výrazné vzory a křiklavé barvy. Chybu neuděláte v šatech v klasickém pouzdrovém střihu nebo třeba v elegantních zavinovacích šatech v midi délce. Pokud bude obřad v kostele, připravte se, že i přes venkovní vysoké teploty může být uvnitř chladno a šaty doplňte jednoduchým vypasovaným sáčkem.

Zde ještě malá poznámka, pokud máte šaty v pastelových barvách a chcete je doplnit bílým sáčkem, tady bílá barva nevadí. Tím, že je většina outfitu v jiné barvě, bílá barva saka je v pořádku.

Pro pány bude nejlepší variantou klasický oblek. Ale pozor, pokud se jedná o svatbu přes den, nemusíte nutně do černého, daleko lépe bude fungovat modrý nebo šedý oblek. Pozor ale, aby vám oblek sedl tak, jak má. Zkuste si oblek alespoň měsíc před svatbou, zda dopnete všechny knoflíky, nebo jestli není potřeba zkrátit rukávy nebo nohavice.

Večerní svatba

Není až tolik typická, ale v současné době si i u nás začíná budovat své místo, je večerní svatba, kdy se obřad koná až později odpoledne a pak následuje večeře a zábava. Vše se odehrává zpravidla uvnitř a stylem připomíná trochu plesovou událost. Zde je potřeba dodržet opravdu formální dresscode.

Pokud není na pozvánce uvedeno, že se jedná přímo o „Black Tie“ událost, pánům bude stačit tmavý oblek, nemusí přímo do smokingu. K tomu vždy tmavé doplňky a nezapomenout na kravatu. Dámy by měly zvolit dlouhé večerní šaty, výraznější šperky a odpovídající doplňky. Pokud jdete v páru, hezky vypadá, pokud barevně sladíte partnerovy doplňky k barvě vašich šatů.

Pokud ve výběru stále tápete, využijte služeb stylistky Báry Havlíkové přímo Metropoli Zličín. Tuto službu nabízí obchodní centrum zcela zdarma pro členy věrnostního klubu. Více informací naleznete na www.metropole.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak se obléknout na svatbu jako host?”

Napsat komentář