Rubriky

Mějte rády své tělo.. říká DANA DOBŘICHOVSKÁ

DANA DOBŘICHOVSKÁ učí ženy, jak by o sebe měly doma pečovat. Dlouhá léta působila jako módní návrhářka a provozovala pletařskou firmu s téměř třemi desítkami zaměstnanců. Pak ale dostala od manžela dárek, který jí doslova změnil život.

Jako malá Dana hrozně ráda pletla a háčkovala. Potom se vyučila prodavačkou textilu a oděvů a následně ještě vystudovala střední ekonomickou školu. Na mateřské dovolené se vrátila k pletení a láskyplně oplétala své blízké. V roce 1994 rozprodala, co se dalo, aby si mohla koupit profesionální pletací stroj…

Základem mého podnikání byla pletená móda a také háčkované modely kombinované s textilními materiály. Snažila jsem se vyrábět oblečení v malých sériích za dostupné ceny a každoročně jsem připravovala módní přehlídky. Postupem doby jsem otevřela také tři vlastní prodejny a moje modely začaly vyhledávat i známé osobnosti. Jenže pak přišla hospodářská krize roku 2008 a s ní problémy. Začala jsem si uvědomovat, že mě práce přestává uspokojovat. Cítila jsem se unavená, uvědomila jsem si, že mám kruhy pod očima a vrásky…

Pak přišly Vánoce a Danin manžel jako by šestým smyslem pochopil, že tentokrát musí pro svou ženu vymyslet nějaký opravdu originální dárek. Na radu známé kosmetičky koupil přístroj, který na bázi galvanoterapie pečuje o pleť i vlasy.

Začala jsem přístroj pravidelně používat a ačkoli jsem nečekala žádné zázraky, po nějaké době jsem si uvědomila, že opravdu funguje. Lidé okolo mne si všimli, že už nevypadám tak unaveně a kruhy pod očima zmizely. Každý se mě na to ptal, tak jsem o tom musela pořád mluvit. Napadlo mě, že tohle je něco, v čem bych se mohla realizovat. Začalo mi to dávat mnohem větší smysl než móda. Ženy by se měly nejprve naučit mít rády své nahé tělo a pak teprve řešit, do čeho ho zahalí.

Dana Dobřichovská se rozhodla ponořit se do světa kosmetiky a vzala to opravdu od základu. Přihlásila se do rekvalifikačního kosmetického kurzu a zakončila ho státní zkouškou. Začala se zajímat také o fungování lymfatického systému a o prevenci stárnutí přírodní cestou.

Už skoro 9 let působím jako kouč, který pořádá takové speciální anti-aging party, během nichž ženám vysvětluje, jak by měly o sebe pečovat. Jezdím po celé republice – třeba včera jsem byla v Kralupech nad Vltavou – a takové akce mám tak 2x až 3x týdně. Postupně jsem pro to nadchla svou dceru Janu, která mi pomáhá. Naštěstí i mladé dívky si začínají uvědomovat, že prevence stárnutí pleti se týká také jich.

Toto století přineslo trend profesionální kosmetické péče – ve všech ženských i odborných časopisech vycházely články o tom, že by ženy měly pravidelně navštěvovat kosmetický salon, protože jedině vyškolená kosmetička může jejich pleti poskytnout tu nejlepší péči na vysoké úrovni. Znamená to, že stačí si koupit ten správný přístroj a žena všechno zvládne i doma?

To rozhodně ne. V poslední době se jen klade větší důraz na domácí péči, která by na salonní servis měla navazovat. Celá řada mých kamarádek bere návštěvu salonu především jako relaxaci, během níž se navíc nechává opečovávat. Podle mne je nejdůležitější naučit ženy vážit si samy sebe – všechny deprese a mindráky pramení z toho, že se přestanou mít rády. Na svých seminářích je učím najít si k sobě cestu, aby jim v jejich těle bylo dobře.

Galvanický přístroj, na který Dana Dobřichovská nedá dopustit, se nedá koupit v žádném konkrétním obchodě, ale pouze prostřednictvím networkmarketingu. Dokáže opravdu vyžehlit vrásky a není příliš drahý?

Přístroj nežehlí vrásky, ale zpevňuje kůži a podporuje obnovu buněk. Dá se říci, že zdravou pokožku omlazuje a nemocnou léčí. To ale není tak důležité jako ten psychologický moment. Těžko může žena čekat, že se bude líbit druhým lidem, když se nelíbí sama sobě. Témat, která probírám na svých akcích, je spousta a ráda se o ně podělím v dalších článcích i s vašimi čtenářkami, ať už jde o fungování kůže jako takové, její ochranu před volnými radikály nebo lymfatický systém.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Mějte rády své tělo.. říká DANA DOBŘICHOVSKÁ”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *