Rubriky

Náramky představující ženské archetypy

Náramky z cyklu Luna představují čtyři ženské archetypy – Vědmu, Matku, Milenku a Dívku. Tyto archetypy odrážejí jednotlivé fáze života ženy, ale i měsíční fáze dané menstruačním cyklem. Stříbrné tvary a minerály jsou navlečeny na kvalitní nylonové šňůrce s posuvnými uzlíky, a tak se dá náramek přizpůsobit velikosti každého zápěstí.

Náramek Vědma je uctěním ženského archetypu Stařeny, Baby – moudré ženy, která přijala minulost, došla k sebepoznání a rovnováze, je v souladu se svou intuicí i přírodou. Tento archetyp je spjat s ohlédnutím, zastavením se, vyrovnáním se i s temnem ukrytým v našich třináctých komnatách. Archetyp Vědmy završuje cyklus života ženy, je „temnou lunou“, časem zimy, strážkyní mystérií a bránou k ženské úplnosti. Na náramku je stříbrný symbol měsíce ve třech fázích, který ukazuje na jednotu, doplněný je polodrahokamem obsidiánem, který vždy patřil ke kamenům vědění a harmonizace fyzických i duševních sil.

Náramek představující archetyp Matky ztělesňuje období plodnosti, mateřství a naplněného ženství. Ne náhodou je Deméter bohyní mateřství, ale i zemědělství a rolnictví. V přírodě tomuto období odpovídají žně a první sklizeň. Ptejme se, zda si dovolujeme prožívat a naplňovat hojnost tak, jak bychom si přály? V životě ženy hraje v tomto období důležitou roli láskyplnost, něha, obětavost, podpora života a dávání sebe, ale nikoli na svůj úkor. Stříbrný úplněk zasazený do náramku z citrínu je symbolem plnosti života, vrcholu sil a hojnosti. Sluneční kámen sálá štědrostí, prosperitou, štěstím a uvolněním vrcholného léta.

Náramek s archetypem Milenky představuje vědění, že sexuální energie je základní hybnou silou tvoření, jejím světem je vášeň, živost, živočišná přitažlivost, extáze a energie. Archetyp milenky nám připomíná, jak je důležité mít jako žena „šťávu“ a být si vědomá své tvořivé životní sily. Náramek spojující dva protilehlé půlměsíce ukazuje na smyslnou lásku v její podstatě. Obklopený rudým granátem, který je symbolem vášně, rozkoše a energie propůjčuje sílu přijmout ve svém životě magickou moc lásky.

Náramek Dívka či Panna představuje období radosti, entuziasmu, nadšení vnějším životem a očekávání, co život přinese. Je to čas předjaří, kdy se příroda chystá na velké probuzení. Tento náramek vnímáme i jako krásný dárek na oslavu první menstruace. Náramek symbolizuje stříbrným dorůstajícím srpkem měsíce životní cyklus mladosti, radosti ze života a rozvíjející se krásy. Růženín propůjčuje nositelce sílu ponořit se do hlubin svého srdce, přijmout jeho zranitelnost a odpustit sobě i druhým.

Prodej na: www.ecstatic.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Náramky představující ženské archetypy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *