Rubriky

Nový historický fantasy román Lvářka

Ve středu 13. listopadu vychází u nakladatelství Lirego nový historický román s prvky fantasy s názvem Lvářka. Napsala jej česká spisovatelka Tereza Janišová, autorkou ilustrací k nové knize je Barbora Kyšková.

Román je z prostředí současné a rudolfínské doby a setkáte se v něm s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se seznámíte se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle. „Příběh je zasazený částečně do současné, částečně do rudolfínské Prahy. Do značné míry se v něm odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká o své novince autorka Tereza Janišová.

Tereza Janišová (* 30. května 1989, Praha) je česká spisovatelka, novinářka a architektka. Dětství prožila na Hradčanech, Petříně a v křivolakých uličkách Malé Strany a tato místa jsou pro ni dodnes  velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT v Praze, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí ale pro Terezu vždy bylo psaní. Je autorkou čarodějné fantasy trilogie Erilian a historického fantasy románu Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Trailer k novému románu můžete zhlédnout na https://youtu.be/8iS_BbzlNt8

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nový historický fantasy román Lvářka”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *