Rubriky

O stupeň lepší jarní úklid

Jaro je tu a to znamená, že nastává čas pro jarní úklid. Pusťte si po vlhké zimě do domu svěžest a čerstvý vzduch a nechte si s gruntováním pomoci od rodiny i šikovnými věcnými pomocníky. Podívejte se na našich 8 tipů pro snadnější a efektivnější jarní úklid. Nezapomeňte svůj domov sezónně vyladit, třeba s pomocí bytového textilu v jarních barvách a vzorech. A rovnou si přichystejte i dekorace na Velikonoce.

Podle loňského průzkumu agentury Nielsen Admosphere je jarní úklid důležitý hned pro polovinu Čechů. Je u nás pevně zakořeněný, a to nejen s ohledem na velikonoční tradice – stal se z něj přechodový rituál, vítání jara do našich domovů. V tomto ohledu je podobný úklidu předvánočnímu, kdy se lidé připravují na speciální atmosféru konce roku. Stejně jako v případě předvánočního gruntování však i u toho jarního platí, že nic se nemá přehánět. Důležité je, aby probíhal bez stresu, v pohodě a příjemné atmosféře. Koneckonců, cílem by nemělo být mít domov bez jediné poskvrnky a sterilně čistý. Mnohem podstatnější je po často vlhké zimě jednoduše zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru, zbavit se zatuchlosti, rozzářit okna, aby dovnitř proudilo jarní slunce, a odlehčit prostoru. V takto upraveném domově se vám hned zvedne nálada.

Jarní úklid jako rodinná aktivita

Jarní úklid se většinou odehrává v sólo režii žen. Mnohé si jej skutečně užívají více, když se jim takříkajíc nikdo neplete pod nohama, v mnoha případech je však zapojení celé rodiny žádoucí a přínosné. Ostatně, proč z úklidu neudělat společnou rodinnou aktivitu, samozřejmě úměrně věku dětí? „Když dětem vymyslíte zábavnou ‚bojovou hru‘ spojenou právě s úklidem, uvidíte, že se k práci hned pohrnou. Zapojte i partnera – využijte jeho výšku a sílu ke zdvíhání nábytku, svěřte mu vysávání, anebo ho místo typického úklidu nechte provést potřebnou údržbu, třeba opravu výmalby interiéru, vyčištění odpadu nebo seřízení oken. Kromě lidských pomocníků se spolehněte i na ty technické, především kvalitní vysavač, mop nebo akumulátorový čistič oken,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí celou řadu praktických vychytávek pro péči o domácnost, ale také například nejrůznějších sezonních i celoročních dekorací a který letos 4. dubna oslaví 55. výročí.

8 tipů pro snadný a efektivnější jarní úklid

1) Napište si seznam úkolů.

2) Postupujte odshora dolů a podlahy si nechejte až nakonec.

3) V rámci úklidu nezapomeňte vytřídit staré a nepotřebné věci.

4) Dětské hračky z plastu, které neobsahují baterie, můžete klidně umýt v myčce nádobí.

5) Matrace snadno vyčistíte tak, že je posypete jedlou sodou, necháte 10 minut působit a pak vysajete.

6) Vanu skvěle vyčistí teplý ocet, kohoutky i zrcadla vyleštíte vodou s 4 lžícemi citronové šťávy.

7) Okna myjte, když je venku zataženo.

8) Zmačkání záclon či závěsů při praní v pračce zredukujete tím, že je pověsíte zpět do oken ještě vlhké.

Vylaďte svůj domov bytovým textilem i dekoracemi

Jarní úklid můžete využít i k tomu, abyste celý svůj domov převlékli do svěžího jarního kabátku. „Rychlou a snadnou proměnu interiéru dopřejete například změnou bytových textilií, jako jsou závěsy, ubrusy, potahy židlí, plédy a přehozy na sedačkách, polštářky a ložní prádlo. V zimě se hodilo zateplit interiér hutnějšími látkami, hrubšími tkaninami nebo kožešinkami, jaro si naopak žádá lehkost a vzdušnost. A novou paletu barev. Oblíbené jsou tóny zelené, pastelové odstíny, žlutá nebo světle modrá. Ze vzorů pak jednoznačně ty květinové a obecně rostlinné,“ dává tipy Daniela Jičínská.

Nezapomeňte také na další výzdobu. K jarnímu interiéru patří řezané květy do vázy nebo jarní cibuloviny v truhlících, květináčích a nejrůznějších dekorativních nádobách. Pokud rádi tvoříte, vyrobte si velikonoční věnec z přírodních materiálů – třeba větviček zlatého deště, vrbového proutí, mechu, plaveného dřeva a podobně –, který dozdobíte dle vkusu pentlemi, dřevěnými výřezy nebo umělými květinami. Krásně vypadají i různě tvarované zápichy z barevných papírů či pestrobarevné plsti.

Pro krásný jarní domov

Multifunkční mop s postřikovačem

Efektivní a pohodlné mytí podlahy, oken i dlažby. Komfortní nádržka s postřikovačem nahrazuje kbelík, kloubová hlavice s polštářkem z mikrovlákna a pružnou hranou se dostane do všech rohů. K mopu obdržíte zdarma 10 fleecových hadříků na čištění oken.

Čisticí tyč

Kde prachovka a utěrka na prach selžou, je čisticí tyč neporazitelná. Je extra plochá a šikovně se dostane do všech koutů a škvír, pod skříně i za topení. Kartáčový potah z mikrovlákna magicky přitáhne prach, žmolky i vlasy a zadrží je. Součástí je teleskopická rukojeť.

Akumulátorový cyklónový vysavač Clarsen

Akumulátorový bezsáčkový vysavač s vysoce výkonným motorem na koberce a hladké podlahy. S ruční jednotkou, s níž hravě vyčistíte těžko přístupná místa nebo provedete rychlý každodenní úklid. Lithium-iontová baterie 2 200 mAh poskytuje dobu provozu 30 minut.

LED vajíčko

Co by to bylo za Velikonoce bez kraslic! Tohle svítící LED vajíčko s filigránovými výřezy krajkového vzoru se bude krásně vyjímat nejen vedle mazance či velikonočního osení. Provoz na baterie.

Plstěný zajíček

Roztomilý plstěný zajíček ve třech velikostech a třech trendových pastelových barvách zkrášlí každý domov. Se stabilním dřevěným podstavcem.

Vajíčkový věnec se skleněným svícnem

Půvabný věnec z přírodního dřeva, s dekoračními vajíčky v přirozeném vzhledu, dřevěnými květinkami. Svícen je skleněný na běžnou čajovou svíčku (dodáváno bez svíčky).

Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz

Zásilkový obchod a e-shop Magnet 3PAGEN je pokračovatelem tradice unikátního zásilkového obchodu z 60. let 20. století. Patří do rodiny zásilkových obchodů a e-shopů společnosti PackWay a nabízí kompletní sortiment pomocníků pro domácnost i zahradu a také bytové dekorace, prostředky pro zdraví i relaxaci a také kolekci pohodlného a stylového oblečení.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “O stupeň lepší jarní úklid”

Napsat komentář