Rubriky

Pokud je člověk veselý a zdravý, předchází tím téměř všemu negativnímu

Můžeme směle tvrdit, že kolagen je ne že jeden z hitů, ale až evergreenů nejen kosmetiky, ale také suplementační výživy. Tak jako u všeho, o čem se mluví, existuje i v souvislosti s kolagenem mnoho mýtů a nesmyslů, které kolují z neověřených a často neověřitelných zdrojů zejména po sociálních sítích. Proto je vždy potěšitelné, přínosné a v dnešní postfaktické době až nezbytné popovídat si s expertkou, která ví o kolagenu všechno. Romana Ljubasová krom toho, že kolagenové doplňky výživy úspěšně propaguje, je také vyrábí a pomáhá jimi nejen českým ženám.

V rozhovoru se kromě jiného dozvíte:
– co je to kolagen a proč je pro nás důležitý
– jaký má Romana Ljubsová vztah k prevenci
– jak může kolagen pomoci domácím mazlíčkům

Paní Ljubasová, konference PRO ZDRAVÍ ŽENY, kde budete k dispozici všem účastnicím, nebude prioritně jenom o tom, jak ženy mohou pečovat o své fyzické i mentální zdraví, krásu, ale také o prevenci. Jaký je váš vztah k prevenci a co byste v této souvislosti doporučovala všem ženám?

Prevence je česky předcházení. Pokud je člověk veselý a zdravý, předchází tím téměř všemu negativnímu. Je však třeba se občas zamyslet. Několik bodů si tedy pečlivě hlídám. I když mi potvůrky občas utíkají.

  1. Piji vodu a čaj.
  2. Hlídám si svoji váhu. (snažím se jíst zdravě)
  3. Opravdu sladce spím. (22.00 – 5.55hod.)
  4. S alkoholem jsem nikdy příliš netančila.
  5. Jsem optimistka a moje mysl je veselá, když to nejde, tak je aspoň plná naděje.
  6. Občas (pravidelně) se ukazuji lékařům od hlavy až k patě.
  7. Užívám již 7 let Inca Collagen.

Kolagen je velmi důležitý protein, zodpovědný za řadu biologických funkcí lidského organismu. Viditelným výsledkem jeho působení je zejména elasticita pokožky, potřebujeme jej ale také ke zdravému fungování kostí a kloubů. Naše tělo produkuje kolagen přirozeně, postupně s narůstajícím věkem se ale tato schopnost ztrácí a při deficitu kolagenu nastupují zejména vrásky a problémy s chrupavkami, klouby a kostmi. Existuje kromě vývaru z kostí nějaký přirozený způsob doplňování kolagenu stravou, nebo jsme odkázáni pouze na doplňky výživy obsahující kolagen?

Vývar z kostí není kolagen. Je to tepelně denaturovaná výživná energetická a chutná věc, ale rozhodně to není kolagen. Vývar je energie pro tělo. Kolagen je stavební prvek pro tělo. Kolagen lze do těla dostat pouze jako čistý potravinový doplněk nebo i injekcí do míst kde chybí (kolena, články prstů atd.). Člověk nemá enzymy tzv. kolagenázu, která by dokázala velkou molekulu kolagenu rozložit, „naštěpit“ na malé dílky – peptidy. Tedy kvalitní strava, syrové ryby ani tatarský biftek nejsou zdrojem kolagenu, ale zdrojem radosti a energie.


Několik exaktních vědeckých výzkumů potvrdilo, že kolagen má pozitivní vliv na elasticitu kůže a její lepší hydrataci. Které jsou další nejzásadnější kosmetické benefity kolagenových suplementů, tedy doplňků výživy?

Pokud si uvědomíme fakt, že s narůstajícím věkem nám postupně „odcházejí“ chrupavky v kloubech, ztrácejí elasticitu a kostnatějí, dokážeme tento regres zmírnit kolagenovými doplňky výživy? A co další zdravotní benefity kolagenu?

Jestliže je hydrolyzovaný rybí kolagen spojením mezi buňkami, tak je celý člověk kolagenový. Kolagen na vlasy pomáhá také zpevnit nehty a pružnost pokožky, správnou funkci pohybového aparátu, pevnost pánevního dna nejen po porodu, ale i věkem. Uložení zubů je na kolagenu také postaveno. Celý krásný a zdravý člověk je člověk kolagenový.

Kolagenové doplňky výživy mají tedy pro naše těla kromě kosmetických i řadu zdravotních benefitů. Je podle vás vhodné užívat kolagenové suplementy kontinuálně, bez přestávky?

Ano i ne. Nedříve je třeba tělu kolagen (peptid) ukázat. Receptory jej v těle poznají a začnou jej v těle vstřebávat a rozesílat dál. Potom je třeba jej dodávat pravidelně. Tedy 2 – 3 měsíce denně a potom 2 x až 3 x týdně. Nestačí začít až s úrazem nebo nemocí. Trvá totiž, než je kolagenu v těle dostatek. O to lépe tělo reaguje na hojení a regeneraci, když již před tím mělo kolagenu dostatek. Tedy pravidelně ano.

Těšíme se na vás v hotelu Grandior.

Existuje několik typů kolagenů, které mají specifické účinky, a podle nich bychom si měli vybírat konkrétní druh? Pokud potřebujeme řešit vrásky, budeme to dělat jiným typem kolagenového přípravku, než když máme problémy s chrupavkami? Nebo není pravdivé tvrzení: „není kolagen jako kolagen“, respektive „kolagen je jenom kolagen“?

Kolagen typ I je v lidských tkáních nejrozšířenější. Vyskytuje se především v kůži a kostech. Představuje přibližně 90% všech kolagenů v lidském těle.

Kolagen typ II je nejčastěji zastoupený v chrupavkových tkáních, kde přispívá k podpůrné funkci.

Kolagen typ III se stárnutím organismu se tento kolagenový typ ztrácí a je nahrazován kolagenem typu I, proto je možné jej najít hlavně v mladých tkáních.

 

Proč se k užívání kolagenových doplňků výživy doporučuje užívat také vitamin C?

To je zvláštní otázka. Mýtus je, že má vliv na vstřebávání kolagenu. On totiž v těle spolupracuje na tom, aby se naopak kolagen v těle nerozpadal, nedegradoval. A všechny ostatní benefity vitamínu C nás samozřejmě udržují v lepší kondici. Céčko je skvělé ať z jablek nebo salátu. Kdyby piráti jedli pomeranče, nepovolilo by jim uložení zubů.


Těhotné ženy a kojící maminky by si měly dávat pozor při užívání léků a léčiv a konzultovat je s lékaři nebo lékárníky a platí to i pro některé doplňky výživy. Jak je to s kolagenovými suplementy? Jsou bezpečné nebo mají nějaké limity?

Stále častěji se setkáváme s otázkou, zda je Inca Collagen vhodný i pro těhotné ženy. I když je Inca Collagen 100% čistá bílkovina vlastní lidskému tělu, nemůžeme Vám odpovědět ano. Důvod je jednoduchý a právní. Potravinové doplňky musí mít uvedeno na obalu “Není vhodné pro děti a těhotné ženy.”

Ale nezoufejte, po porodu a při kojení Inca Collagen vyloženě doporučujeme. Známe opravdu mnoho maminek, které náš kolagen užívaly nebo užívají a mají jen pozitivní zkušenosti. Inca Collagen jim po porodu a při kojení velmi rychle pomohl dostat se znovu do výborné kondice. Inca Collagen Vám může pomoci při regeneraci vlasů, nehtů, pokožky a udržte si ženskou krásu déle, než příroda naplánovala.

 

Jsou kolagenové doplňky výživy vhodné pro vegany?

Jelikož lze kolagen získat jedině z živočišného zdroje, odpověď je ne.

Benefity kolagenových doplňků výživy zejména pro lidskou pokožku, chrupavky a klouby jsou jednoznačné. Málo lidí si ale uvědomuje, že kolagen potřebují pro svůj zdravý život i naši domácí mazlíčci. Vy vyrábíte kolagenové doplňky výživy i pro domácí zvířata. Jaké máte na ně ohlasy od majitelů zvířat a veterinářů?

Ano! Milujeme kočky dvounohé i čtyřnohé. Zvířata jsou na světě naší největší miláčci. Často však mají život kratší než my. Pokud tedy není řeč o želvičce. Kočky, psy a koně jsou stejně jako my… Při rychlém růstu štěňat, po porodech nebo při závodech koní, ve stáří všeobecně je u našich mazlíčků kolagen nejvíc potřeba. Naši klienti svůj Inca Collagen dávno dávali svým zvířátkům. Vlastní řada produktu Incapet Collagen bylo jen potvrzení a těší se důvěře a účinkům. Největším darem jsou zdravé a krásná zvířata po boku šťastných lidí. PS: Zvířata nemají placebo efekt. Prostě to funguje a hotovo.

Pokud například v Macoše nebo jinde, kde je zaručena kvalitní ozvěna zakřičíme: kolagen, zřejmě se nám ozvěnou vrátí: Čistý Inca Collagen! Váš život je doslova spjat s kolagenem, vaše přípravky znají nejen ženy v zemích českých, ale také v zahraničí. Můžeme ale našim čtenářkám co to prozradit i z „nekolagenových“ stránek knihy vašeho životního příběhu?


Paní Ljubasová, ženy se s vámi mohou setkat již brzy i na pražské konferenci PRO ZDRAVÍ ŽENY, kde budete spíkerkou. S čím se s nimi podělíte, co jim chcete předat a na co se mohou těšit?

Jsem věčný snílek a optimista. Chci změnit svět k lepšímu – nic víc, nic míň. Dopředu mě vždy hnala touha pomáhat lidem. Od zdravotní sestřičky až k velkému businessu byla dlouhá cesta. Nejdříve jsem dětem četla pohádky, později jsem pomáhala lidem řešit těžké škody na zdraví při dopravních nehodách, a když jsem i zde došla k úplnému naplnění, odjela jsem do Thajska. Doslova pod palmou mě oslovil kolagen.

Konference: Pro zdraví ženy už v sobotu 26. března!

V této části světa se již skloňoval ve všem, co si jen umíte představit. Nastudovala jsem velmi pečlivě vše o této bílkovině a bylo rozhodnuto. Rozpoznala jsem potenciál „bílkoviny mládí“ a vysnila si modro zlatou krabičku od jejího narození 8. 5. 2015 až po nadnárodní společnost, kterou se stáváme právě nyní. Brzy oslavíme už sedmé narozeniny.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pokud je člověk veselý a zdravý, předchází tím téměř všemu negativnímu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *