Rubriky

Pryč s pocitem těžkých nohou

Dlouhodobé stání přináší pocit „těžkých nohou“. V letním horku je mnohem intenzivnější, zvláště když trpíte na varixy neboli křečové žíly. Žilní systém dolních končetin se skládá z povrchových žil a hlubokého žilního systému, které spolu vzájemně komunikují. Aby byl usnadněn správný tok krve, jsou žíly vybaveny chlopněmi, které umožní tok krve pouze jedním směrem.

Dojde-li k poruše tohoto systému, vznikají předpoklady pro vytváření varixů. Klinické projevy onemocnění žil dolních končetin mohou být různé. Nejčastějšími problémy jsou bolesti, svědění, otoky, únava nebo zarudnutí nohou. Postižená žíla bývá obvykle zvětšená a vystouplá. Tyto symptomy se obvykle zhoršují při delším stání, námaze nebo v horku.

Kaštan proti pocitu těžkých nohou

Úlevu při pocitu těžkých nohou přináší výtažky z kaštanu, který obecně funguje na žilní systém a pomáhá také při hemoroidech. ALPA kaštanový gel (43 Kč) obsahuje extrakty z kaštanu a rozmarýnové silice. Zmírňuje pocity těžkých nohou a celkově ulevuje žilnímu systému. Působí okamžitě a má osvěžující a zklidňující účinky. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě a mírně svíravě. Osvěžující pocit po použití můžete umocnit zchlazením gelu.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pryč s pocitem těžkých nohou”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *