Rubriky

Šaty pro nevěsty – 1. díl

Sezona od června do září je jako stvořená pro konání svateb. Nejstálejší počasí, teplo, možnost pořádat oslavu, nebo dokonce i obřad venku, ideální příležitost propojit líbánky s letní dovolenou. Termín svatby je jedna věc, ale rozhodnout se pro konkrétní typ šatů, zvolit slušivé líčení a účes, to už je složitější. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém naťukneme trendy ve svatební módě, make-upu a účesech. A protože obvykle se všechno odvíjí od šatů, představujeme vám trendy od prestižní značky ATELIER PRONOVIAS, které u nás nabízejí od roku 1990 svatební domy NUANCE v Praze a Českých Budějovicích.

Trendy ve svatebních šatech pro rok 2019

K základním střihům patří siréna, princess, empír, áčko a korzet s širokou sukní. Nejpoužívanějšími materiály svatebních šatů jsou krajka, šantung, tyl, krep, šifon, piké, žakár, satén, mikádo, žoržet atd. Všechny jmenované typy látek mohou být syntetické, hedvábné, kombinované nebo bavlněné.

Designovými trendy svatební módy jsou kombinace luxusních pergamenových a Chantilly krajek, bohaté výšivky zdobené aplikacemi, transparentní síťky v dekoltu, na rukávech a zádech, prostřihy a rozparky, tattoo krajky na tělovém tylu, odhalená záda, odhalený pupík, lodičkové výstřihy, výstřihy do pasu, dvoubarevné knoflíčky, velké květinové 3d vzory, přessukně, závojové vlečky přímo ze zadních výstřihů, úzká nebo padavá ramínka, košilové živůtky, živůtky a´la spodní prádlo či perforované lemy zdobené krystaly v průramcích, výstřizích a v pase. Movité nevěsty žádají zakoupené svatební a společenské modely haute couture od Atelier Pronovias zdobit místo sklíček swarovski drahokamy a pozlacenými výšivkami. Barevnosti stále vévodí lomená bílá, přirozený teplý odstín do béžova, a slonová kost.

I v České republice by se měly postupně tzv. půjčovny svatebních šatů transformovat v celosvětově normální svatební a společenské obchody, tedy prodejny – bridal stores, neboť půjčování společenských oděvů je socialistickým přežitkem neumožňujícím opravdový rozvoj svatebního průmyslu a dehonestujícím oděvní a společenské tradice naší země. Více modelů najdete na www.nuance.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Šaty pro nevěsty – 1. díl”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *