Spider-Man ovládl kina i komiksy

Minulý týden měl v našich kinech premiéru nový film SPIDER-MAN: Daleko od domova. Tentokrát se superhrdina Peter Parker (Tom Holland) vydává se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. Film se natáčel i u nás – kromě pražského Divadla na Vinohradech a Karlova mostu můžete zahlédnout také Liberec. Děti se současně mohou těšit na nové komiksy.

K dlouho očekávanému filmu Spider-Man: Daleko od domova právě vycházejí hned dva komiksové tituly. Děti se mohou těšit na knížku z edice „Můj první komiks“ SPIDER-MAN – VELKÁ MOC, VELKÁ ODPOVĚDNOST a starší čtenáři na PETER PARKER SPECTACULAR SPIDER-MAN 1: DO SOUMRAKU. Oboje vydalo k premiéře nového filmu o drzém pavoučím hrdinovi Nakladatelství CREW.

Spider-Man bezpochyby patří mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější komiksové superhrdiny. Jeho autorem je nedávno zesnulá legenda Stan Lee a jeho domovem americké nakladatelství Marvel Comics, které začalo příběhy o pavoučím hrdinovi vydávat už v roce 1962. Poprvé se Spider-Man objevil v komiksovém sešitu Amazing Fantasy #15.

V Čechách vydává příběhy o Spider-Manovi Nakladatelství CREW s.r.o., největší a nejstarší komiksové nakladatelství na našem trhu. „Snad všichni ten příběh znají! Petera Parkera, mladého studenta a nadějného fotografa kousne zmutovaný pavouk a díky genetické modifikaci se z něj stane pavoučí superhrdina. Sousedský, přátelský a vždy pomáhající. Kdo by ho neměl rád?“ říká Michaela Pexová, specialistka komunikace Nakladatelství CREW.

V červenci můžete konečně zhlédnout i dlouho očekávané filmové zpracování. „V kinech se právě promítá Spider-Man: Daleko od domova a můžeme říct, že se vážně povedl. No a jak jinak tenhle úspěch oslavit, než vydáním komiksových Spider-Manů? Sáhli jsme hned po dvou různých a samostatně čitelných knihách, vybraných tak, aby si mohli užít jak mladší, tak starší čtenáři. Jsou to komiksy, které zachycují Spideyho tak, jak ho mají jeho příznivci rádi – akčního, hláškujícího, jdoucího z maléru do maléru,“ říká Jiří Pavlovský, šéfredaktor Nakladatelství CREW.

V prvním díle nové pavoučí série s názvem Peter Parker, Spectacular Spider-Man: Do soumraku se Spidey vrací ke svým kořenům. Je bez peněz, neukotvený ve svém žití, řeší spoustu problémů. A do toho přichází člen rodiny, o kterém neměl ani potuchy. Navíc řeší hrozby, staré i nové, se kterými mu může pomoci jedině Ironheart – následovnice Iron Mana. Ta má ovšem sama na Spider-Mana políčeno a jejich spolupráce není vůbec jednoduchá. V honbě za novou, děsivou technologií se k pavoučímu superhrdinovi připojí jeho starý přítel Human Torch. Cesta je zavede až k Wilsonu Fiskovi!

A protože je Spider-Man oblíbený jak u dospělých, tak u dětí, rozhodli se v Nakladatelství CREW vydat Spider-Mana i pod značkou CREW KIDS v edici „Můj první komiks“.

Edice „Můj první komiks“ je vhodná pro čtenáře už od sedmi let a můžete se zde těšit na samostatné knihy superhrdinů ze světa Marvelu (např. Iron Man) i DC (Wonder Woman). Jako první zde vyšel titul Avengers a rukavice nekonečna.

Můj první komiks: Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost přináší pět samostatných příběhů, ve kterých se Spider-Man bude muset vypořádat hned s několika svými nepřáteli. Mysterio zaplaví New York halucinogenním kouřem, Dr. Ocktopus si na Spider-Mana došlápne společně se Sinister Six, Sandman si tentokrát nepřijde hrát na písek s bábovičkami a Goblin skoro zničí celé město opravdu nebezpečnou bombou. A aby toho nebylo málo, půjde Spider-Man pátrat na anglické vřesoviště po dinosaurech!

„Nebyl by to žádný příběh o Spider-Manovi, kdyby tady neměl ten pavoučí puberťák pořádně nadupané hlášky a vtipné připomínky, kdyby nepošťuchoval své nepřátele až k nepříčetnosti a ze všeho nedokázal odcupitat s osminohou elegancí!“ dodává Michaela Pexová. 

K dostání na www.obchod.crew.cz a ve všech dobrých knihkupectvích.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Spider-Man ovládl kina i komiksy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *