Rubriky

Trend letošní zimy: Gigantické pletení

Viděli jste na Instagramu nebo Pinterestu krásné a k zachumlání lákající obří deky či přehozy? Gigantické pletení je teď žhavým trendem nejen na sociálních sítích, ale i na Fleru. Toužíte po vlastní obří dece? Tyto handmade krasavice na českém online tržišti ručně vyrábí a prodává několik tvůrců.

Objemné deky, přehozy, plédy, polštářky, ale i podsedáky, pufy či dekorace se pletou pomocí obřích jehlic, nejčastěji ze 100% merino vlny. Ta má oproti běžné vlně jednu velkou výhodu – nekouše a hodí se třeba i pro miminka. Vlákna jsou velice měkká a také jemná, takže je třeba s nimi také jemně zacházet. Při častém používání mohou začít přirozeně plstnatět a žmolkovatět. Žmolky ale snadno odstraníte tak, že je opatrně vytáhnete po směru vlny.

Péče o merino

„Suché nečistoty, jako třeba drobky nebo zvířecí chlupy, odstraňte vyklepáním nebo vytažením. Při potřísnění tekutinou je potřeba zasáhnout okamžitě, a to namočením ve studené vodě. Přebytečnou vodu pak vysajte savým hadříkem nebo ručníkem a nechte deku volně uschnout na větraném místě. Vyvarujte se horké vody, mýdel, pracích prostředků a aviváží a deky neperte v pračce ani nesušte v sušičce,“ radí Pavla Hlaváčová, která na Fleru prodává pod značkou Paja Design.

Odolnější varianta

Pokud jste ochotni pro praktickou stránku věci oželet měkoučké merino, vsaďte na deku z bavlněného úpletu. Maxivlákna z úpletu jsou vyplněná rounem a deky jsou robustní a těžké, přitom ale jemné a měkké na dotek. Hodí se skvěle na zem na pohodlné válení, děti (i dospělí) si na nich mohou hrát a odpočívat.

Pod gigantickými dekami vám prostě letos v zimě zima nebude, a pokud se o ně budete hezky starat, odmění se vám tím nejměkčím objetím.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Trend letošní zimy: Gigantické pletení”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *