Rubriky

Udělejte si palačinkový den

Palačinky už dávno nejsou jen rychlým a jednoduchým pokrmem pro děti, jak tomu v našich končinách bývalo. Jde o světový trend v gastronomii, který nabízí neomezenou možnost kombinací chuťových i vizuálních vjemů. Pro svou jednoduchost a zároveň širokou škálu možností přípravy, i dochucení zvolenou náplní, si tato pochoutka zaslouží svůj den. Oslavte s námi 25. února Palačinkový den!

Palačinkový den připadá vždy na úterý před Popeleční středou, tedy na den před velikonočním půstem, kdy si podle tradice ještě naposledy před následujícími 40 dny můžete rozmazlit chuťové pohárky a dopřát si něco opravdu dobrého na zub. Letos připadá na 25. února. Podělte se v tento den se svými blízkými právě o vaši nejoblíbenější variantu dokonalé palačinky a opravdu si tento sváteční den vychutnejte. Základem dokonalých palačinek jsou určitě čerstvé suroviny a fantazie – rozhodně se však neobejdete bez kvalitní pánve. Palačinková pánev ​Expertise značky Tefal o průměru 25 cm s indikátorem teploty THERMO-SPOT®​ spolu s 6vrstvým nepřilnavým povrchem TITANIUM EXCELLENCE zaručí dokonalou texturu i chuť připravovaných pokrmů. Své palačinky tak můžete připravovat třeba i bez přidání tuku. Pánev je vhodná pro všechny typy ohřevu, včetně indukce. Doporučená cena pánve Tefal Expertise vyrobené ve Francii je 989 korun.

Tým TEFAL pro všechny gurmány a kulinářské nadšence založil novou facebookovou komunitu s názvem Večeříme společně. Cílem této skupiny je vzájemně se inspirovat (nejen) při přípravě rodinných večeří. Zároveň se krom testování výrobků značky Tefal můžete zapojit do soutěží zejména o žhavé novinky do kuchyně. Komunita přinese také informace o kulinářských akcí, užitečné tipy a triky od skutečných profesionálů, možnost využití lákavých slev na produkty Tefal a jiných výhod pouze pro členy této komunity. Přidejte se a soutěžte se svojí palačinkou o krásnou cenu Tefal!

Recept na palačinky s ananasem

1 dávka těsta na palačinky (250 ml plnotučného mléka, 1 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, špetka soli, 140 g hladké mouky), 6 silných koleček čerstvého ananasu, třtinový cukr smíchaný s mletou skořicí, 3 lžíce másla

 

Postup:

  1. Podle tradičního receptu na palačinky připravte 6 palačinek.
  2. Kolečka ananasu obalte v připravené směsi třtinového cukru a skořice. V pánvi přepusťte máslo, přidejte ananas a zprudka opečte.
  3. Položte palačinky na servírovací talíř, do každé vložte nakrájené kolečko ananasu, přelijte máslem a ozdobte čerstvým sezonním ovocem.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Udělejte si palačinkový den”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *