Rubriky

Udržitelná technologie v péči o vlasy

Společnost L‘Oréal představila na veletrhu CES 2021 představila svou novou „beauty tech“ inovaci: L’Oréal Water Saver, udržitelný systém péče o vlasy pro kosmetickou rutinu doma nebo v salonu, vyvinutý ve spolupráci se společností Gjosa, zabývající se environmentálními inovacemi. Tento systém představuje nový způsob mytí a péče o vlasy: šetří vodu a zároveň díky pokročilé technologii zvyšuje komfort a efektivitu.

Návštěva salonu za účelem mytí vlasů byla oblíbeným rituálem krásy po celé generace – a díky L’Oréal Water Saver bude tato aktivita šetrnější k naší planetě. L’Oréal Water Saver snižuje spotřebu vody až o 80 %. Jeho systém přemění zážitek z tradičního mytí vlasů vlivem kombinace vysoce výkonné technologie optimalizace vody se speciálně navrženými produkty péče o vlasy od L’Oréal Professionnel a Kérastase, které vtékají přímo do proudu vody.

„My ve společnosti L‘Oréal věříme, že je naší odpovědností, abychom se zasadili o zachování přírodních zdrojů Země. Každá kapka vody je vzácná a naše nová technologie počítá každou kapku vody,“ řekl Nicolas Hieronimus, zástupce generálního ředitele Skupiny L‘Oréal. „L‘Oréal Water Saver představuje další fázi naší ambice v oblasti ,beauty tech‘, která přináší výjimečný personalizovaný beauty zážitek a zároveň ztělesňuje náš závazek k udržitelnosti ve všech aspektech našeho podnikání.“

L’Oréal Water Saver vznikl díky spolupráci partnerských firem: technologického inkubátoru L’Oréal a švýcarské společnosti Gjosa, zabývající se environmentálními inovacemi. Výsledkem je první produkt svého druhu, který skloubí staleté dědictví odborných zkušeností v oblasti receptur společnosti L’Oréal a vynikající znalost technologií optimalizace vody společnosti Gjosa. Ta uplatňuje princip dělení, používaný v raketových motorech k proudění vody. Kapičky vody se srážejí podle definovaného směru a rovnoměrného rozložení. Tím se zmenší jejich velikost a zrychlí se jejich rychlost. Každá kapka vody bude tak použita v procesu mytí a oplachování vlasů, zatímco šampony, kondicionéry a další ošetření budou snadněji opláchnuty.

Průlomové vlastnosti zařízení L’Oréal Water Saver zahrnují:

  • Vysokou rychlost vody a snížení spotřeby vody o 80 % ve srovnání se standardním mytím vlasů: platforma L’Oréal Water Saver používá dva litry za minutu ve srovnání s domácností, kde je standardně použito osm litrů, a bez zjistitelného rozdílu v tlaku.
  • Patentované čištění (Patented Cloud Cleansing): zcela nový zážitek v péči o vlasy: díky speciálně navrženým infuzím, mikronizovaných formulí péče o vlasy přímo vstřikovaných do proudu vody, vytváří L’Oréal Water Saver desetkrát menší kapičky, které se lépe vstřebávají a rychleji oplachují.
  • Datový panel a hlášení dopadu: Data o úspoře vody a nákladů jsou sledována na doprovodném panelu, který majitelům salonů kromě sledování snižování vody, energie a nákladů poskytuje historii péče o vlasy příslušného zákazníka.

„V posledním desetiletí jsme se v technologickém inkubátoru L’Oréal zavázali spojovat krásu s technologií. Naším cílem je vyzývat sami sebe, abychom znovu objevili krásy, které známe, abychom vytvořili lepší, efektivnější a personalizované výsledky pro naše zákazníky. L’Oréal Water Saver je podpořen pokročilou technologií – nejdůležitější je však cíl: zlepšit dsavadní zkušenosti našich zákazníků s péčí o vlasy, nadchnout je a inspirovat,“ uvedl Guive Balooch, vedoucí technologického inkubátoru L’Oréal.

„L’Oréal Water Saver je výsledkem příkladného exkluzivního partnerství, které spojuje stoleté dědictví inovací v péči o vlasy s nejmodernější technologií. Představuje nový typ udržitelných zážitků pro spotřebitele a těšíme se, až bude aktivován po celém světě,“ řekl Amin Abdulla, spoluzakladatel společnosti Gjosa.

L’Oréal Water Saver je nyní k dispozici ve vybraných salonech L’Oréal v New Yorku a v Paříži; globálně bude rozšířen v letech 2021 a 2022. V příštích několika letech se předpokládá, že L’Oréal Water Saver bude v tisících salonů, a prokáže potenciál k pozoruhodným úsporám vody – až k jedné miliardě galonů vody za rok. Pohodlné domácí sprchové zařízení se objeví později.

 

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Udržitelná technologie v péči o vlasy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *