Rubriky

Jak na perfektní Barbie blond

Růžový film Barbie, který byl nedávno uveden do kin, nepochybně ještě zvýší zájem divaček o perfektní blond barvu vlasů. Dopřát ji ale klientkám, které mají různou přírodní barvu vlasů, rozhodně není jednoduché a vyžaduje to zkušeného kadeřníka. Barbie blond je klasická čistá úroveň 10.

Kolorista David McNeill ze salonu Brooks & Brooks v Londýně doporučuje vždy nejprve provést důkladnou analýzu vlasů a pak teprve určit druh barvy a stupeň odstínu, který použijete. Varuje také před jakýmkoli tónováním, protože výsledek by měl být co nejčistší. „Pokud má klientka teplý odstín přírodních vlasů, případně silný žlutý podtón, použijte raději popelavý blond odstín. Vyhnete se tak vymývání vlasů do žlutých tónů.“

Michelle Summers Davies, ambasadorka značky Matrix, a její tipy na dokonalou Barbie blond:

Ujistěte se, o kolik tónů můžete vlasy zesvětlit, abyste dosáhli požadované blond bez jejich poškození.

Poté proveďte test na pramínku vlasů a ujistěte se, že je postup bezpečný.

Používám vždy nejprve přípravek Matrix Lightmaster8 Prebonded, který mi pomůže ochránit vlasy při následném zesvětlení.

Nenechte se od klientky tlačit do většího zesvětlení, když víte, že to není pro její vlasy dobré. Použijte vzorník, aby viděla, jaký bude výsledek.

Vždy doporučte klientce vhodné přípravky pro domácí péči, které prodlouží trvanlivost blond barvy, případně oživí její lesk. Upozorněte také na rizika, jež způsobuje například dlouhodobé vystavování blond vlasů slunci, koupání ve slané a chlorované vodě a další negativní vnější vlivy.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak na perfektní Barbie blond”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *