Rubriky

Jak si užít advent v pohodlí

Světýlka, horké nápoje, kouzelná atmosféra se svíčkami a kořením, které provoní každý prostor, setkávání se s blízkými a odpočítávání dnů do Štědrého dne. To je adventní čas, který tolik milujeme a chceme si ho užít naplno. Proto vám přinášíme tipy, které tyto kouzelné dny před Vánoci zpříjemní a udělají z nich nejkrásnější období v roce.

Adventní svícen je nezbytnost

Adventní věnec je naprostá nutnost. Kromě toho, že pomáhá odpočítávat dny do Vánoc, je také příjemným a specifickým doplňkem interiéru. I proto stojí za to nepodcenit jeho výběr. V dnešní době je k dostání obrovské množství věnců přesně podle vašich představ, pokud však chcete tento rok okouzlit své blízké a rodinu, vyrobte si svůj vlastní. Uvidíte, že radost z něj bude mnohem větší.

Pokud máte kreativního ducha, pusťte se do většího tvoření. Samozřejmě k němu potřebujete základ, tedy věnec jako takový. Zkuste vybrat co nejuniverzálnější kousek, abyste jej mohli využívat opakovaně. Například tenhle z Čistédřevo.cz je pro to jako stvořený.

Následná výroba je potom poměrně jednoduchá. Musíte si jen rozmyslet, jak chcete, aby váš věnec vypadal, a jaké by měl mít komponenty. Základem jsou samozřejmě svíčky. Zde se nemusíte nutně držet jejich klasického rozložení proti sobě, ale klidně je naaranžujte vedle sebe a vtiskněte věnci originalitu.

A pak se dejte do dekorování. Nachystejte si větvičky, rostlinky a ozdoby, které na věnci chcete, a připevněte je k němu tavnou pistolí. Doporučujeme kombinaci smrkových větviček, které krásně provoní interiér, cesmíny a třeba malých ozdobiček, roliček skořice nebo klidně ořechů ve skořápce!

Jestliže preferujete spíše minimalistické věnce, nebo se vám nechce pouštět do velkého tvoření, máme pro vás skvělý (a jednoduchý) tip. Čtyři adventní svíčky svého výběru umístěte na dřevěné prkénko ve tvaru kmene stromu. Pokud chcete svícen trochu ozvláštnit, namotejte okolo svíček ozdobičky na šňůrce, případně mezi ně položte smrkovou větvičku nebo cesmínu. Velmi jednoduchým způsobem tak vytvoříte krásný a efektní adventní věnec.

Vánoční motivy v outfitech i doplňcích domácnosti

K předvánočnímu času neodmyslitelně patří sledování tematických filmů a pohádek. Hrnek horkého čaje nebo kakaa, něco na zachumlání a snímky, které právě teď mají svůj čas. To je znamení ideální adventní pohody. Abyste to měli opravdu se vším všudy, pořiďte si teplý overal s vánočním motivem, který bude spolehlivým společníkem a advent s ním dostane zcela nový rozměr! Tento roztomilý s perníčky vás snadno přenese do dětských let a znásobí radost z pohádek v televizi!

Kolik dní ještě zbývá? S tím pomůže adventní kalendář!

Naprostou nutností pro odpočítávání do Štědrého dne je samozřejmě adventní kalendář. Ten totiž již dávno nepatří jen těm nejmenším a radost s ním uděláte i svému partnerovi, partnerce nebo kamarádce. My přinášíme tip na jeden, který je opravdu pro každého, jelikož si ho můžete personalizovat a uzpůsobit přesně podle toho, komu bude určen. Skládá se totiž z dřevěného kruhu, na němž visí 24 pytlíčků, které naplníte, čím jenom chcete. Sladkosti, malé dárečky jako lak na nehty, rtěnka, postavičky z lega pro děti nebo třeba poukaz na romantickou večeři pro dva, zkrátka malá překvapení, která udělají velkou radost. Na dřevěný kruh navíc můžete nechat vypálit jméno toho, kdo jej dostane, využít jej tedy můžete i následující roky. To ocení především rodiče malých dětí, kterým mohou chystat překvapení na míru po dobu několika let.

Nohy v teple jako naprostý základ

K předvánočnímu času samozřejmě patří i adventní trhy. Svařené víno, horká čokoláda, pečené kaštany a další dobroty s kulisou rozsvíceného vánočního stromečku udělají radost malým i velkým. A protože na chladném zimním vzduchu člověk snadno vymrzne, přinášíme vám tip, jak zůstat v teple. Jsou jím boty, protože jak je známé, základ je mít nohy v teple. Tyto od značky Ahinsa shoes mají teplý kožíšek, který vás spolehlivě zahřeje, i když teploměr bude ukazovat nulu. Jsou navíc nepromokavé, tudíž vás nezaskočí ani když začne sněžit.

Základem pro to, jak si užít předvánoční čas co nejvíce, je však klid a pohoda. Nezapomeňte jej tedy trávit se svými blízkými, dopřejte si cukroví, horký punč, štědrou dávku vánočky a kakaa, zkuste zapomenout na co nejvíce starostí a dopřejte si naopak co nejvíce radostí!

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak si užít advent v pohodlí”

Napsat komentář