Rubriky

Neviditelná cesta ke krásným zubům

Křivé zuby nejsou jen estetický problém, ale mohou být příčinou celé řady zdravotních i psychických problémů, které byste nevzhlednému chrupu nepřisuzovali. Křivé zuby zkrátka nejsou jen vada na kráse, ale mohou celkově neblaze ovlivnit náš život.

To, proč má někdo křivé zuby a jiný ne, je otázka mnoha faktorů. Některé z nich nelze ovlivnit, v jiných případech může stát za křivými zuby nedostatečná péče o chrup, zlozvyky z dětství nebo nevhodné stravování s vysokým obsahem cukrů a sycených nápojů. Křivení zubů ale není jen záležitostí období růstu, zuby se totiž mohou křivit po celý život. Postavení chrupu se může měnit například z důvodu špatných hygienických návyků, chronických onemocnění horních cest dýchacích, kdy člověk dlouhodobě dýchá pouze ústy, nebo po extrakci zubů či úrazu.

Proč řešit křivé zuby

Co si budeme povídat, úsměv plný křivých zubů, to není nic pěkného na pohled. Navíc jsou nerovné zuby příčinou toho, proč není možné provést kvalitně zubní hygienu a zbavit se zubního plaku, kvůli jehož usazování jsou dásně náchylnější k zánětům. A pokud si člověk nemůže pečlivě vyčistit zuby, nemůže čekat, že jeho dech bude vánkem svěžesti. To vše společně s tím, že křivé zuby deformují celý obličej nebo nedovolují správně artikulovat, způsobuje problémy v kontaktu s lidmi, snižuje sebevědomí a může ovlivnit pracovní nasazení. „Neuvěřitelných 8 z 10 klientů našich klinik trpí špatným skusem. Mnohdy si toho nejsou vědomi a netuší, jaké následky může nesprávný skus přinést. Špatný skus vede k přetížení čelistního kloubu, což ovlivňuje krční páteř, a vše dohromady způsobuje bolest hlavy. Napravením skusu se uvolní tlak a přetížení čelistního kloubu,“ říká Lucie Vybíralová za tým Světa rovnátek.

Jak zuby srovnat

Jednou z nejmodernějších a také nejpříjemnějších metod, jak dát zuby do latě, jsou neviditelná rovnátka, která nabízí klinika Svět rovnátek. Tato rovnátka jsou vyrobena ze speciálního průhledného materiálu a za pomoci unikátního systému jsou upevněna na zubech tak, aby si je jednoduchým pohybem mohl nositel v případě potřeby sejmout a znovu nasadit. To je jedna z největších výhod oproti klasickým fixním rovnátkům. Díky tomu je možné sundat rovnátka před jídlem a po jídle si zuby vyčistit. Sundat rovnátka je možné také na sport nebo ve chvílích, kdy není žádoucí mít je nasazená. Doba, kdy nejsou neviditelná rovnátka na zubech, by ale neměla přesáhnout dvě hodiny denně. „Při použití neviditelných rovnátek jsou hlavními výhodami pro pacienta výrazně menší bolestivost než s fixním aparátem a nesrovnatelně snazší dentální hygiena, protože rovnátka se na čištění zubů sundávají. Neviditelná rovnátka jsou také komfortnější, prakticky bez nepříjemností, jako jsou uvolněné zámečky, píchající drátky či otlačené tváře, tudíž pacient neztrácí čas návštěvami ordinace navíc. Další výhodou je většinou menší nutnost trhání zubů. Také léčba bývá rychlejší a efektivnější,“ upřesňuje MDDr. Karolína Floryková, lékařka ve Světě rovnátek.

Jak to funguje

Během první návštěvy ve Světě rovnátek proběhne rychlý digitální sken zubů a vznikne 3D vizualizace celého chrupu: jak vypadá nyní a jak by mohl vypadat po léčbě. Klienti jsou seznámeni s možnostmi léčby, typy rovnátek a také s celkovou cenou a možností jejího rozložení na splátky. Tato první konzultace je zdarma a je zcela nezávazná. Je pak jen na vás, jestli se se stanete pacienty a budete chtít se svým chrupem něco dělat, nebo ne. Pokud se rozhodnete léčbu podstoupit, bude dalším krokem vstupní vyšetření, zhotovení rentgenových snímků a fotografování nejen samotných zubů, ale i celého obličeje. Pak už přichází na řadu výroba celé sady rovnátek, která provede svého nositele od stávajícího tvaru až do cíle – k dokonalému chrupu. Lékař vysvětlí, jak se o rovnátka starat a jak budou probíhat kontrolní vyšetření, která jsou plánována každé 2–3 měsíce. Celková délka samotné léčby se pak odvíjí nejen od problému, který se pomocí neviditelných rovnátek řeší, ale také od toho, nakolik je člověk odpovědný pacient. Ve většině případů se ale jedná o délku 6–18 měsíců.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Neviditelná cesta ke krásným zubům”

Napsat komentář