Rubriky

Podzimní restart v šatníku

Září je pro mnohé z nás pomyslným novým začátkem: po uvolněném létě se vracíme zpět do režimu a rutiny, do kanceláří a naše životy opět dostávají pevný řád. Zároveň ustupují tropická vedra, což vybízí k tomu, abyste trávili volný čas venku a třeba vyzkoušeli nejrůznější sportovní aktivity. Jak si přicházející podzim a babí léto co nejvíce zpříjemnit?

Trendy říkají: Vrstvit!

S chladnějším počasím je nutné vyměnit dosud volné a vzdušné svršky za něco teplejšího, co nás zahřeje především ráno nebo později večer. Mezi trendy letošní podzimní sezony patří vrstvení. Jedná se o módní i praktickou záležitost, jelikož můžete dávat dohromady své oblíbené kousky. Zkuste zkombinovat například pruhované triko a prodloužené sako k volnějším kostýmkovým kalhotám pro formální vzhled, nebo úzké džíny, volnější triko a k tomu kardigan. Ten navíc můžete s postupem času pasovat na lehčí kabát a přehodit ho třeba i přes rolák. Pokud zvolíte správný materiál, například vlnu, bude vám krásné teplo, a to jak během pracovního dne, tak odpoledne nebo navečer na setkání s kamarádkou.

Jedním z dlouhodobě nejoblíbenějších kousků jsou tenisky, v neutrálních barvách je můžete vzít vskutku ke všemu. Pokud se však ještě nechcete definitivně rozloučit s letní obuví, ideálním kompromisem jsou balerínky. Tyto barefoot, které dodávají pocit, jako byste chodila bosa, budou navíc velmi šetrné k vašim chodidlům i k přírodě, jelikož jsou vyrobené z měkoučkých veganských materiálů. Navíc jsou nadčasové a hodí se jak do města, tak i pro slavnostnější příležitosti.

Nový začátek i pro tělo

Pokud stejně jako my vnímáte podzim jako restart těla i duše, můžete se pustit i do sportovních aktivit, na které třeba dosud nebyl čas. Co třeba usednout do sedla kola? Cyklistika zažívá v posledních letech obrovský boom a my přesně víme proč! Napadá vás totiž jiný způsob, jak můžete prozkoumat okolí, dát si do těla, ale zároveň strávit čas se svými blízkými nebo kamarády? Navíc si po výkonu můžete dopřát osvěžení v podobě limonády nebo třeba piva na stále otevřených zahrádkách. Pokud chcete zkusit v této oblasti nějakou změnu, vydejte se do Rakouska za gravelovým dobrodružstvím.

Určitě ale tušíte, že bez správného vybavení to nejde! Rozumíme, že si možná chcete nejdřív otestovat, zda vás cyklistika chytí za srdce, proto můžete využít nabídky půjčoven kol, které se nachází v téměř každém městě. Jestli jste už rozhodnutí, že chcete babí léto strávit v sedle na kole, doporučujeme vsadit na kvalitu, a to platí nejen pro kolo samotné, ale i pro oblečení. Vybírejte materiály, které jsou prodyšné, ale zároveň zahřejí ve chvíli, když už část výkonu máte za sebou a potíte se. Skvělý je například cyklistický dres Maloja, který seženete v různých motivech.

Ještě důležitějším aspektem je pak bezpečnost. K jízdě na kole neodmyslitelně patří helma, tato POC vyniká prvotřídní kvalitou, která vás ochrání i při nežádaném větším nárazu. Díky neutrální barvě ji navíc můžete sladit s téměř jakýmkoliv sportovním oblečením! K helmě nezapomeňte pořídit i dobré sluneční brýle, které ochrání vaše oči před slunečním zářením a vy budete mít nezapomenutelný zážitek z jízdy!

Podzim je zkrátka období, kdy můžete využít energii nasbíranou z léta a věnovat ji aktivitám, na které před tím nebyla odvaha. Uvidíte, že s takovým přístupem se i blížící se zima bude zdát jako něco, na co se lze těšit!

Více na Glami.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Podzimní restart v šatníku”

Napsat komentář